REKLAMA
REKLAMA

Włosi bez jednego z liderów. "Muszę powiedzieć stop"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  14.11.2020 18:39
Włosi bez jednego z liderów. "Muszę powiedzieć stop"

Leonardo Bunucci  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Leonardo Bonucci potwierdził, że nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu Ligi Narodów, w którym reprezentacja Włoch zmierzy się z Polską. Występ doświadczonego obrońcy od kilku dni stał pod znakiem zapytania, a jego szanse na grę z każdą kolejną godziną były coraz mniejsze. Teraz sam piłkarz poinformował, że nie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

33-letni obrońca, który do tej pory w drużynie narodowej rozegrał 99 spotkań, zdobywając w nich siedem bramek, zmaga się z problemami mięśniowymi. Te jak okazały się poważniejsze niż początkowo sądził. W efekcie czeka go przerwa w grze, co sprawia, że nie będzie mógł się pojawić na boisku w dwóch najbliższych spotkaniach z Polską oraz Bośnią i Hercegowiną.

- Chciałem zagrać za wszelką cenę, ale tak się niestety nie stanie - powiedział Bonucci w rozmowie z RAI Sport. - Próbowałem wszystkiego, próbowałem zaciskać zęby przez ostatnie 20 dni. Już w meczu przeciwko Lazio odczuwałem ból, ale miałem nadzieję, że to minie. Ten jednak narastał - kontynuował obrońca.

- Muszę teraz powiedzieć stop, a w Turynie ocenimy, ile czasu zajmie mi wyzdrowienie. Szkoda, bo naprawę chciałem tutaj być, ponieważ włoska drużyna jest czymś wyjątkowym - mówił Bonucci. - W środę widzieliśmy wielu debiutantów i to satysfakcjonujące nawet dla kogoś z takim doświadczeniem jak ja. Jestem pewny, że jutro zagramy dobrze, wygramy i będziemy kontynuować ten wspaniały sezon.

Kontuzja Bonucciego to również zła wiadomość dla trenera Juventusu Andrei Pirlo. Doświadczony obrońca był bowiem podstawowym zawodnikiem Starej Damy na początku sezonu. 33-latek wystąpił we wszystkich dziewięciu dotychczasowych spotkaniach mistrzów Włoch.

Niedzielne spotkanie pomiędzy reprezentacjami Włoch i Polski, które rozegrane zostanie w Reggio Emilia, rozpocznie się o godzinie 20:45.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Juventini_1987 | 14.11.2020 19:10

Dobra decyzja. Są inni którzy lepiej prezentują się niz Bonnuci np Bastoni czy Acerbi

dalmare | 14.11.2020 21:16

Bastoni jest debiutantem.

Chichot | 15.11.2020 08:11

Ten to zawsze gra bohatera... fałszywy dziad.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy