REKLAMA
REKLAMA

Pech nie opuszcza Włochów. Z Polską bez lidera defensywy?

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sport Mediaset  |  13.11.2020 08:55
Pech nie opuszcza Włochów. Z Polską bez lidera defensywy?

Leonardo Bunucci  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
SportMediaset donosi, że występ Leonardo Bonucciego w najbliższym meczu Ligi Narodów przeciwko Polsce jest praktycznie wykluczony. Włochów nie opuszcza pech i przystąpią do pojedynku z naszą reprezentacją osłabieni.

Defensor Juventusu FC zmaga się nadal z urazem mięśnia przywodziciela, którego nabawił się podczas meczu Ligi Mistrzów z Barceloną. Zawodnik jest co prawda w kadrze reprezentacji Włoch, ale jego problemy zdrowotne się przedłużają. Dziennikarze ze SportMediaset donoszą, że sztab medyczny włoskiej kadry robi wszystko, by postawić defensora na nogi. Praktycznie nic nie wskazuje jednak na to, by Bonucci był zdolny do gry w niedzielnym meczu z Polakami.

Kolejne problemy reprezentacji Włoch


Pewne jest już także to, że przeciwko biało-czerwonym nie zagrają Vincenzo Grifo i Mattia Zaccagni. Szczegółów w tej sprawie media nie podały, ale prawdopodobnie chodzi o urazy. W ich miejsce w trybie natychmiastowym dokooptowani do włoskiej kadry zostali Nicolo Barella oraz Francesco Acerbi.

Wcześniej selekcjonerowi Roberto Manciniemu z gry wypadli też Domenico Criscito i Francesco Caputo. Szansę na występ w meczu z Polską ma z kolei Ciro Immobile, który zmagał się ostatnio z koronawirusem. Jeżeli jednak najbliższe badanie da wynik negatywny, będzie on zdolny do występu od pierwszej minuty.

Mecz Włochów z Polską odbędzie się w niedzielę o 20:45. W pierwszym pojedynku tych reprezentacji padł bezbramkowy remis.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Juventini_1987 | 13.11.2020 10:08

Ciężko mi to powiedzieć ale to ostatnio żadna strata dla Włochów. Jest Bastoni, Acerbi czy Romagnoli.

fekalia | 13.11.2020 10:36

Juventini_1987,
Ale wszyscy są lewonozni, oni nie będą grac razem, a są alternatywą dla Chielliniego i samych siebie

wojojuve | 13.11.2020 11:28

Chyba sobie żarty robisz. Bonucci to nadal najlepszy włoski obrońca. Może w samej defensywie nie przewyższa wymienionych przez Ciebie, a nawet moze minimalnie jest gorszy, ale jest rozegranie piłki daje bardzo dużo zespołowi. Tego nie widać na pierwszy rzut oka, ale rywal musi zupełnie inaczej się ustawiać. Nie tylko napastnik musi na bieżąco pressowac Bonucciego, ale do tego obrońcy i pomocnicy muszą ciągle ściśle kryć, gdyż w każdej chwili może pójść piłka od Bonusa.

Juventini_1987 | 13.11.2020 16:05

Chodziło mi o to że w tym momencie bez formy Bonnucci to gorszy wybór niż Romagnoli czy Acerbi.

dalmare | 13.11.2020 17:47

Zwracają uwagę otwierające podania Bastoniego, zabranego walczącej o Euro U21 drużynie Nicolato.
(Kwali U21 Azzurrini mecze w te dni co seniorzy Manciniego lecz o 17:30, trudny w środę ze Szwecją.)

paradiselost84 | 13.11.2020 17:51

wojojuve

Szczerze?  Bonucci nie jest najlepszym włoskim obrońcą.  Nigdy nie był.  Bardzo
dobrze wyglądał w latach 2012-2015 z Chiellinim i Barzaglim i Gigim na bramce,   kt robili co mogli aby przysłonić jego ODPUSZCZANIE KRYCIA. I z przerwami do 2017. Po tym już nie miał kto łatać jego braków.  Chłop co mecz conajmniej kilkarazy odpuszcza krycie.  Piłkarze do których w spotkaniu ma być "przyklejony"  bardzo często to wykorzystują.  Jedyne co za nim przemawia to doświadczenie.  

dalmare | 13.11.2020 18:27

Powiedzieć ŚO to nie wszystko: mają swoje często unikatowe charakterystyki, po drugie na jakość formacji obronnych wpływają personalne bloki utrwalane między klubem a repre.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy