REKLAMA
REKLAMA

Lazio kombinowało z testami na COVID-19? Prokurata bada sprawę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  08.11.2020 11:19
Lazio kombinowało z testami na COVID-19? Prokurata bada sprawę

Piłkarze SS Lazio  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
SS Lazio przed meczem z Juventusem FC ma spore kłopoty. Klub z Wiecznego Miasta jest podejrzewany o to, że kombinował przy wynikach testów na obecność COVID-19 u trzech piłkarzy: Ciro Immobile, Lucasa Leivy, czy Thomasa Strakoshy. Cała trójka po decyzji sanepidu nie będzie mogła wziąć ostatecznie udziału w dzisiejszym hicie Serie A.

SS Lazio wykonało testy wymienionym zawodnikom, które dały wynik negatywny. Tymczasem w przypadku badań zrobionych przez UEFA wymieniona trójka piłkarza miała testy pozytywne, co pozwala przypuszczać, że klubowi medycy nie tylko w klubie z Rzymu, mogą wpływać na wyniki badań.

Sytuacja skomplikowała się w momencie, gdy w piątek światło dzienne ujrzała wiadomość, że testy wymazowe wykonane w laboratorium Lazio dały wynik negatywny. Prokurata w Avellino bada już sprawę, czy rzymianie nie naruszyli obowiązującego protokołu medycznego, pozwalając wymienionej trójce piłkarzy na występ przeciwko Torino FC.

Śledztwo w toku


Jeszcze w piątek rano wydawało się, że Immobile, Leiva i Strakosha będą mogli zagrać w boju przeciwko aktualnym mistrzom Serie A. W tym samym dniu miało jednak miejsce trzęsienie ziemi, które obróciło sytuację o 180 stopni.

Włoska agencja informacyjna ANSA podaje, że przedstawiciele służb śledczych Guardia di Finanza odwiedzili ośrodek treningowy Lazio w Formello oraz laboratorium Futura Diagnostica w Avellino, aby zebrać dowody i niezbędną dokumentację.

Powyższy stan rzeczy sprawia, że w Serie A mogą zostać wprowadzone nowe zasady wykonywania testów na obecność COVID-19, które mają się opierać na scentralizowanym systemie badań.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

_tripletta_ | 08.11.2020 11:25

Domyślam się, że wiele klubów robi sobie co chce skoro sami sobie robią testy.
Zmiana przepisów i to zdecydowanie bo rozgrywki zaczynają wyglądać jak jedna wielka komedia.

paradiselost84 | 08.11.2020 11:29

Dokładnie.  Jeden rodzaj/sposób/forma badań dla wszystkich.

Fan_Tulipan | 08.11.2020 11:52

Kwestia czy "kombinacja" zostanie udowodniona.
Wówczas walkower za mecz z Torino i -1 pkt.?
W uprzywilejowanej sytuacji są kluby nie grające w europejskich pucharach.

JuventinoPoland | 08.11.2020 12:08

@Fan_Tulipan

Dlaczego walkower on się stawili na mecz napewno będzie kara -punktów ale wątpię w walkower .Lazio się stawiło na mecz Napoli nawet tego nie zrobiło.

pochmurny | 08.11.2020 12:10

Te testy są bardzo zawodne. Można powiedzieć, ze co test to inny wynik i cała gama wyników pośrednich. Dodatkowo dochodzi fakt, że UEFA ma własne testy i własną ich interpretacje. Tak trochę śledziłem tę sprawę i od dwóch tygodni taki Immobile był chyba już po pięć razy zakażony i odkażony, oczywiście bezobjawowo. :) Lazio może powołać się na przypadek Hakimiego. Cyrk na kółkach. Ci którzy badają te testy mają żniwa :)

Fan_Tulipan | 08.11.2020 12:20

@JuventinoPoland

Dlatego, że grał nieuprawniony zawodnik (Roma została ukarana walkowerem).

BOYSSAN | 08.11.2020 13:28

Sezon wyglada komicznie z powodu Covid , rozumiem ze musi on być dograny w jakiejkolwiek formie ze względów ekonomicznych ale prawda jest taka ze ze zdrowa rywalizacja ma to niewiele wspólnego.

Meryl72 | 08.11.2020 17:27

Klub posiada dokumentację próbek i testów, więc albo popełniono błąd w laboratorium, albo oskarżenia stawiane są bez dowodów.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy