REKLAMA
REKLAMA

Kryzys nie odpuszcza. Milan będzie rozmawiał z piłkarzami

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  06.11.2020 16:02
Kryzys nie odpuszcza. Milan będzie rozmawiał z piłkarzami

Radość piłkarzy AC Milanu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Finansowe skutki pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń są bardzo dotkliwe dla wszystkich piłkarskich klubów. Władze poszczególnych zespołów starają się znaleźć różnego rodzaju rozwiązania, aby poradzić sobie z kryzysem. Jak informuje La Repubblica, AC Milan ma zamiar już wkrótce rozpocząć rozmowy z zawodnikami na temat obniżenia wynagrodzeń.

W ubiegłym miesiącu Rossoneri ogłosili ogromną, wynoszącą 195 milionów euro stratę ze sezon 2019/20. Wszystkie okoliczności sprawiają, że klub z San Siro musi bardzo szybko znaleźć oszczędności. Według włoskiego dziennika, Milan prawdopodobnie będzie pierwszym klubem Serie A, która rozpocznie rozmowy ze swoimi zawodnikami prosząc ich o obniżenie pensji.

Pierwsze takie rozmowy z piłkarzami kluby prowadziły już w marcu, po tym jak podjęta została decyzja o zawieszeniu rozgrywek. Wówczas do porozumienia z zawodnikami doszedł między Juventus, który dzięki temu zaoszczędził około 90 milionów euro.

Choć rozgrywki zostały wznowione, to nadal toczą się bez udziału kibiców. To przynosi klubom kolejne duże straty. Prezydent Lega Serie A Paolo Dal Pino ostrzegał niedawno, że "system jest bliski upadku", ale rząd podobno odmówił pomocy klubom Serie A w postaci finansowania w wysokości 600 milionów euro.

Tym samym włoskie kluby zmuszony są szukać oszczędności. Według La Repubblica AC Milan ma wkrótce rozpocząć rozmowy ze swoimi zawodnikami na temat obniżenia wynagrodzeń zawodników o 20 procent. Nie ma jednak wątpliwości, że wkrótce podobne rozmowy rozpoczną się również w innych klubach.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

grzesiek__pl88 | 06.11.2020 18:53

Znowu na sędziów muszą wydawać tak jak podczas calciopoli i tottonero to i wypłaty trzeba uciąć. Serie B czeka na ten izraelski klub.

berlak92 | 06.11.2020 22:34

Up troliku idź wylewać smutki gdzie indziej. Tutaj już worki trzeba ustawiać by nie było powodzi.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy