Festiwal pięknych bramek w Bolonii! Grali Polacy

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  31.10.2020 22:42

Musa Barrow  |  fot. PressFocus

To było znakomite zakończenie soboty z rozgrywkami Serie A. Cagliari z Sebastianem Walukiewiczem w wyjściowym składzie dwukrotnie prowadziło na Stadio Renato Dall'Ara z Bologną, ale za każdym razem je traciło. Gospodarze zaprezentowali dużą wolę walki i ostatecznie wygrali 3:2. Cały mecz w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał Łukasz Skorupski.

W ostatnim sobotnim meczu Serie A, Bologna podejmowała na Stadio Renato Dall'Ara Cagliari. Mieliśmy, więc rywalizację drużyn, w których występują Polacy. Łukasz Skorupski w bramce zamierzał zrobić wszystko, aby koledzy Sebastiana Walukiewicza nie trafili do jego siatki.

Do przerwy 1:1

W pierwszych kilkunastu minutach lepiej wyglądało Cagliari, które po kwadransie gry prowadziło 1:0. Riccardo Sottil zagrał piłkę w szesnastkę, a tam świetnie zachował się Joao Pedro, który sprytnie umieścił piłkę w lewym dolny rogu bramki.

Bologna na początku wyglądał bardzo słabo, ale wraz z upływem czasu prezentowała się coraz lepiej. W pierwszej połowie oddali aż dziesięć strzałów, z czego siedem z nich było celnych. Jeden z nich przed przerwą znalazł się w siatce gości. Roberto Soriano zagrał do Musy Barrowa, który ruszył z indywidualną akcją i świetnie uderzył w prawy górny róg bramki.

Efektowny come back Bolonii

Tuż po wznowieniu gry Cagliari znów było na prowadzeniu. Tym razem asystował Gabriele Zappa, który wbiegł w pole karne i wycofał do Giovanniego Simeone. Argentyńczyk wykazał się dużym spokojem i pewnie uderzył w lewy róg bramki.

Bologna nie czekała długo z odpowiedzią, ponieważ z 52. minucie na tablicy wyników znów był remis. Riccardo Orsolini zagrał do ustawionego przed szesnastką Soriano, który oddał mocny, ale jednocześnie precyzyjny strzał na bramkę Cragno. Włoch nie miał szans na obronę. Cztery minuty później gospodarze pierwszy raz w tym meczu objęli prowadzenie. Mattias Svanberg podał do Barrowa, a ten z ostrego kąta uderzył, jak Soriano i drugi raz dziś trafił do siatki. Jak się później okazało, był to gol na wagę trzech punktów dla gospodarzy.

W następne spotkanie Bologna ponownie rozegra u siebie. Tym razem ich rywalem będzie Napoli. Z kolei Cagliari zagra na własnym terenie z Sampdorią.