FC Crotone pozostaje na dnie, Parma na remis ze Spezią

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  25.10.2020 16:55

Arkadiusz Reca  |  fot. Grzegorz Wajda

Niedziela w Serie A rozpoczęła się od gradu goli na Sardynii. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu gracze Cagliari Calcio wygrali z FC Crotone 4:2 (3:2). W szeregach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Walukiewicz. Tymczasem Reca (FC Crotone) został zmieniony w 61. minucie. W innym starciu Parma Calcio rzutem na taśmę zremisowała ze Spezią Calcio 2:2 (1:2).

Na Sardynii nie brakowało emocji tak naprawdę od samego początku. Już w 21. minucie bramkę dla beniaminka zdobył Messias, którzy skorzystał z celnego dogrania autorstwa Recy. Przyjezdni nie cieszyli się długo z tego rezultatu, gdyż cztery minuty potem do wyrównania doprowadził Lykogiannis; pięknie uderzając z rzutu wolnego.

W 35. minucie Simeone wyszedł sam na sam i nie zmarnował tej okazji - 2:1 dla Cagliari Calcio. Goście szybko jednak odpowiedzieli. W 43. minucie pięknie z dystansu huknął Molina i mieliśmy 2:2. Przed przerwą zawodnicy gospodarzy zadali jednak kolejny cios. Zappa dośrodkował do Sottila, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem głową.

Kilka minut po zmianie stron sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej. Drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony, zobaczył Cigarini i od tego momentu beniaminek musiał sobie radzić w dziesięciu. Gospodarze to wykorzystali. W 85. minucie bramkę zdobył Joao Pedro i ustalił wynik tej potyczki na 4:2.

W Parmie też nie brakowało goli. Do przerwy gospodarze przegrywali 1:2. Wszystko rozpoczęło się w 28. minucie, kiedy to gola (po centrze z rzutu rożnego) zdobył Chabot. Trzy minuty potem podwyższył Agudelo, który wykorzystał dokładne dogranie od Nzoli.

W 34. minucie gospodarze odpowiedzieli. Bramkę zdobył Gagliolo (skuteczna dobitka) i końcowy wynik tego niedzielnego starcia cały czas był sprawą otwartą.

Ostatecznie gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie zmarnował Kucka i finalnie ten niedzielny mecz zakończył się remisem 2:2.