REKLAMA
REKLAMA

Nowy ranking FIFA. Awans Biało-Czerwonych

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  22.10.2020 10:28
Nowy ranking FIFA. Awans Biało-Czerwonych

Piłkarze reprezentacji Polski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Reprezentacja Polski plasuje się na 18. miejscu w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), który został ogłoszony w czwartek. Prowadzona przez Jerzego Brzęczka drużyna zanotowała awans o jedno miejsce w stosunku do poprzedniego notowania.

Awans Biało-Czerwonych był możliwy dzięki dobrej postawie drużyny w trzech październikowych spotkaniach. Reprezentacja Polski najpierw wysoko 5:1 pokonała w towarzyskim meczu z Finlandię, a następnie zdobyła cztery punkty w dwóch spotkaniach Ligi Narodów - bezbramkowo remisując z Włochami oraz pewnie 3:0 pokonując Bośnię i Hercegowiną.

Kolejną okazję do poprawienia swojej pozycji w rankingu reprezentacja Polski będzie miała w listopadzie. Wówczas podopieczni Jerzego Brzęczka również rozegrają trzy mecze. 11 listopada zagrają towarzysko z Ukrainą, natomiast 15 i 18 listopada czekają ją mecze Ligi Narodów, odpowiednio z Włochami i Holandią.

Bez zmian w czołówce


Do żadnych zmian nie doszło w czołowej piątce rankingu. Nadal prowadzi w nim Belgia, która wyprzedza Francję i Brazylią. Tuż za podium plasują się zespoły Anglii i Portugalii.

Do niewielkich roszad doszło na kolejnych miejscach. Na szóste miejsce kosztem Urugwaju wskoczyła Hiszpania, natomiast na ósme miejsce awansowała Argentyna.

Pierwsza dwudziestka rankingu FIFA:

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

BlueShadow | 22.10.2020 16:54

Po emeryturze Lewego, miejsce 50 +seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy