LM: Fenomenalny Angelino zapewnił Lipskowi trzy punkty!

Angelino

RB Lipsk wygrał 2:0 (2:0) z Basaksehirem w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisał się lewy obrońca gospodarzy – Angelino, który zdobył dwie bramki zapewniając zwycięstwu swojemu zespołowi.

W pierwszej połowie trudno było wskazać drużynę, która przeważała w tej odsłonie meczu. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, a część z nich kończyła się oddaniem strzału w światło bramki, choć w tej statystyce wyróżniał się już zespół z Lipska.

Sytuacje bramkowe, które kończyły się celnym strzałem musiały w końcu przynieść oczekiwany efekt. W 16. minucie goście wyszli na prowadzenie. W tej minucie Angelino postanowił jednorazowo przekształcić się w napastnika i była to znakomita decyzja. Otrzymał prostopadłe podanie od Kampla i błyskotliwym przyjęciem obrócił się w stronę bramki przeciwnika, momentalnie oddając strzał. Zaskoczony bramkarz Basaksehiru musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Zaledwie cztery minuty później Hiszpan ponownie znalazł się na liście strzelców. Akcję bramkową rozpoczął Poulsen, który odebrał piłkę obrońcy i zagrał ją do Nkunku. Francuz widząc, że Angelino wybiega na czystą pozycję posłał do niego futbolówkę. Autor pierwszej bramki zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia, co okazało się dobrym wyborem, gdyż po chwili mógł świętować zdobycie dubletu.

W drugiej połowie Basaksehir miał ogromne problemy, aby stworzyć groźną sytuację bramkową. Goście nie oddali w tej odsłonie meczu ani jednego celnego strzału. RB Lipsk atakował bramkę przeciwnika, ale już nie z takim samym zaangażowaniem co wcześniej, przez co nie padło więcej goli.

RB Lipsk ostatecznie wygrał z Basaksehirem 2:0. Angelino zdobywa przynajmniej jedną bramkę w swoim trzecim spotkaniu z rzędu.