Światełko w tunelu dla Udinese. Argentyńczyk na ustach kibiców

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: SerieA.pl  |  18.10.2020 19:57

Serie A

Piłkarze Udinese musieli czekać do czwartej ligowej kolejki Serie A, by zainkasować pierwsze punkty w nowym sezonie. Gospodarze pokonali rzutem na taśmę Parmę (3:2), a bohaterem został Ignacio Pussetto.

Nie jest to łatwy czas na bycie kibicem z Udine. Zespół prowadzony przez Lucę Gottiego nie zdobył w pierwszych trzech meczach ani punktów, ani też goli. Przegrywał kolejno z Hellas Werona, Romą oraz Spezią. Przełamanie przeciwko Parmie nie było wcale oczywiste, bo zespół ten potrafił wygrać przed dwoma tygodniami ligowy mecz z Hellas.

To goście objęli w tym spotkaniu prowadzenie, gdy do siatki trafił z dystansu w 26. minucie Hernani. Odpowiedź Udinese była jednak błyskawiczna. Po dwóch minutach wyrównał bowiem Samir.

Choć był to mecz zespołów z dolnych rejonów tabeli Serie A, mógł się podobać nawet postronnym kibicom. Emocji nie brakowało zwłaszcza po przerwie. W 52. minucie Udinese wyszło na prowadzenie, a do siatki trafił Simone Iacoponi. Później kolejny cios zadali jednak goście. Parma wyrównała na dwadzieścia minut przed końcem. Po wrzutce Giuseppe Pezzelli na listę strzelców wpisał się Yann Karamoh.

Ostatecznie determinacja gospodarzy popłaciła. W 89. minucie Udinese dopięło swego, a gola przesądzającego o pierwszej wygranej w tym sezonie Serie A zdobył Ignacio Pussetto. Argentyńczyk dostał podanie od Stefano Okaki, a potem przymierzył precyzyjnie po ziemi sprzed pola karnego.