REKLAMA
REKLAMA

Conte przed derbami: Chcemy iść naszą drogą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  17.10.2020 09:13
Conte przed derbami: Chcemy iść naszą drogą

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte zdaje sobie sprawę z emocji, jakie wzbudzają derbowe pojedynki z Milanem, ale jednocześnie podkreśla, że zwycięstwo w każdym meczu jest warte trzy punkty. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w sobotni wieczór.

- Staramy się dobrze zaprezentować we wszystkich spotkaniach, każda wygrana jest zawsze warta trzech punktów. Derby zawsze przynoszą dodatkowe trudności. Staniemy przed silnym Milanem, który dobrze radził sobie w ostatnich miesiącach poprzedniego sezonu. To kolejna silna drużyna jak Lazio, ale chcemy nadal iść naszą drogę. Na razie jesteśmy na jej początku - powiedział Conte podczas przedmeczowej konferencji prasowej, cytowany przez Football Italia.

Obie drużyny zmierzą się ze sobą tuż po przerwie na spotkania reprezentacji. Nie ma wątpliwości, że będzie to miało również wpływ na oba zespoły. - Chcemy być dobrze przygotowani do tego spotkania. Gdybym miał możliwość wyboru, wolałbym mieć dodatkowy dzień. Wiemy jednak, że musimy szanować międzynarodowe kalendarze i dostosujemy się. Będziemy gotowi, nie mamy innego wyjścia. Postaramy się zrobić, co w naszej mocy, jednocześnie nie forsując zawodników, którzy dopiero wrócili - dodał.

W zespole Interu w sobotnim derbowym meczu zabraknie kilku zawodników, którzy zmagają się z koronawirusem. - Wszyscy musimy współpracować i być proaktywni, akceptując obecną sytuację. Generalnie sport, a także cały kraj to akceptuje. Potrzebujemy cierpliwości i dyspozycyjności. Przeszliśmy przez bardzo ciężki okres i przykro mi, że tak szybko o tym zapomnieliśmy. Wydaje się, że wraca nowa, skomplikowana faza, więc potrzebujemy jedności, aby jak najlepiej stawić czoła tej sytuacji i iść dalej. Przerwanie rozgrywek byłoby katastrofalne - mówił szkoleniowiec Nerazzurrich
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

24.10 12:52