REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Juve objęci dochodzeniem ws. złamania protokołu medycznego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  16.10.2020 12:55
Piłkarze Juve objęci dochodzeniem ws. złamania protokołu medycznego

Piłkarze Juventusu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Siedmiu piłkarzy Juventusu FC może ponieść konsekwencje, które miałby być następstwem tego, że złamane zostały przez nich przepisy dotyczące obowiązującego protokołu medycznego w Serie A. Przypomnijmy, że mistrz Włoch wprowadził klubową kwarantannę, która była efektem wykrycia dwóch wyników pozytywnych na COVID-19 wśród dwóch pracowników. Konkretni piłkarze nie dostosowali się jednak do niej, udając się na zgrupowania swoich drużyn narodowych.

Siedmiu piłkarzy Juventusu FC, czyli Rodrigo Bentancur, Juan Cuadrado, Danilo, Paulo Dybala, Merih Demiral i Cristiano Ronaldo opuścili J Hotel, chcąc spełnił swój obowiązek, dotyczący reprezentacji. Tym samym wymienieni zawodnicy złamali zasady.

W związku z powyższym bardzo możliwe, że siódemka piłkarzy Starej Damy będzie musiała ponieść skutku swojej decyzji. Warto jednak podkreślić, że ewentualna kara nie spadnie na klub z Piemontu, który poinformował odpowiednie służby, że kilku piłkarzy nie dostosowało się do procesu izolacji.

Do sytuacji związanej z wykryciem zakażenia na COVID-19 doszło u przedstawicieli klubu z Piemontu przed planowanym na trzecią kolejkę spotkaniem Juve z SSC Napoli. Ostatecznie potyczka nie doszła do skutku, gdyż zawodnicy gości nie pojawili się w Turynie. Taki stan rzeczy sprawił, że spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Bianocnerich.

W najbliższy weekend podopieczni Andrei Pirlo zmierzą się natomiast w delegacji z FC Crootone. Mecz jest zaplanowany na sobotę na godzinę 20:45. Już wiadomo, że w tym boju nie zagrają na pewno Cristiano Ronaldo i Weston McKennie, mający ostatnio pozytywny wynik na koronawirusa. Z kolei niepewny gry jest Paulo Dybala, która zmagał się ostatnio z problemami żołądkowymi.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Monochromatyczn | 16.10.2020 13:20

Macie tu ostatnio jakieś problemy z priorytetami i hierarchią newsów. Wszystko co dotyczy Ronaldo dostaje dopisek WAŻNE albo PILNE! Jakieś paramedyczne wypowiedzi z d*py siostry Ronaldo wiszą na głównej. Standardowy raport finansowy Juve, w którym nie było niczego zaskakującego dostał sensacyjny nagłówek z pudelka i wyższy priorytet od walkoweru Napoli. Jutro derby Mediolanu, a tu wiszą takie wypierdy, które nie zainteresowały nawet włoskiej prasy - paru latynoskim milionerom grozi kilkaset euro grzywny, no szok. Ale pewnie ktoś analizował klikalność i widocznie tak tu ma być ;)

BOYSSAN | 16.10.2020 13:58

Mono , odnioslem podobne wrazenie

DonRoberto | 16.10.2020 14:11

Piłkarzom grozi strasznie dotkliwa kara - 400 euro. Na waciki pewnie wydają więcej.  No ale trzeba o czymś pisać ;)seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy