REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo naruszył protokół medyczny? Włoski minister sportu twierdzi, że tak

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.com  |  15.10.2020 20:25
Ronaldo naruszył protokół medyczny? Włoski minister sportu twierdzi, że tak

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Cristiano Ronaldo po pozytywnym wyniku testu na COVID-19 wrócił do Włoch, aby poddać się procesowi samoizolacji w swoim domu w Turynie. Tymczasem włoski minister sportu Vincenzo Spadafora zasugerował, że Portugalczyk mógł złamać zasady włoskiego protokołu medycznego.

Cristiano Ronaldo zdaniem włoskiego polityka naruszył obowiązujące zasady dotyczącego zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, pojawiając się w Turynie po wykryciu u niego popularnej ostatnio infekcji.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki został zmuszony do odbycia kwarantanny w związku z tym, że w trakcie zgrupowania reprezentacji Portugalii wykryto u piłkarza zakażenie COVID-19. Przypomnijmy, że Ronaldo wystąpił w dwóch październikowych spotkaniach w reprezentacji Portugalii przeciwko Hiszpanii oraz Francji. W obu tych potyczkach miał miejsce rezultat 0:0.

W starciu ze Szwecją portugalski zawodnik nie mógł wziąć udziału, gdyż piłkarza dotknął "nieszczęsny patogen". Zawodnik podjął decyzję o tym, aby swoim prywatnym samolotem wrócić na Półwysep Apeniński, chcąc przejść czas samoizolacji w swoim domu w stolicy Piemontu.

CR7 w oczekiwaniu na negatywny wynik testu


Juventus jest zdania, że wraz z zawodnikiem działali zgodnie z przepisami, bo poinformowali o tym fakcie odpowiednie służby. Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora ma jednak inne zdanie. Włoski klub teraz oczekuje negatywnego testu u zawodnika, aby ten mógł wrócić do gry. Dodajmy, że Ronaldo czuje się dobrze, nie mając żadnych poważnych objawów choroby, co w swoim oświadczeniu przekazała Portugalska Federacja Piłkarska.

Odnotujmy, że portugalski zawodnik nie zagra w najbliższym starciu włoskiej ekstraklasy przeciwko Crotone FC, a także w boju Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy Ronaldo z Hellasem Werona i FC Barceloną.

Włoski polityk odniósł się również w rozmowie z RAI Radio do ewentualnego powrotu kibiców na włoskie stadiony. - Na razie nie planujemy powrotu kibiców na trybuny. Niektóre regiony zaproponowały wariant z dopuszczeniem 25 procent pojemności stadionu, ale nie możemy na razie się na to zgodzić. Przynajmniej do przyszłego miesiąca. Musimy zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja - przekonywał Spadafora.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy