Niemoc Valencii trwa w najlepsze, mamy nowego lidera

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.10.2020 17:50

La Liga

Valencia CF znowu nie zanotowała dobrego występu na hiszpańskich boiskach. Dzisiaj zawodnicy tego klubu przegrali bowiem - w meczu Primera Division - z Villarrealem CF 1:2 (1:1). W pięciu poprzednich spotkaniach zawodnicy Los Che odnotowali tylko jeden triumf (obecnie 12. miejsce i siedem oczek). Goście zgromadzili jedenaście punktów i objęli prowadzenie w tabeli.

Co działo się w tej potyczce? Piłkarze Villarrealu szybko objęli prowadzenie. Już w szóstej minucie sędzia wskazał na "wapno", a z jedenastki nie pomylił się Alcacer.

W 37. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Guedes, a bramkarz gospodarzy nie był w stanie skutecznie interweniować. 1:1 i mecz niejako rozpoczyna się od nowa.

W 34. minucie podopieczni Gracii mogli zdobyć drugiego gola w tej konfrontacji. Okazję miał Diakhaby, lecz dobrze w bramce Żółtej Łodzi Podwodnej spisał się Asenjo.

Na trzeciego w tym spotkaniu gola czekaliśmy do 69. minuty. Wtedy to pod poprzeczkę z dystansu uderzył Parejo. Golkiper Valencii nie zdołał odbić futbolówki i od tego momentu to zawodnicy Emery'ego byli znacznie bliżej zainkasowania kompletu oczek.

W doliczonym czasie gry drugi żółty kartonik zobaczył Kubo (Villarreal). Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już żadnej zmianie i podopieczni Emery'ego wygrali 2:1. Dzięki tej wiktorii są na pierwszej pozycji.