REKLAMA
REKLAMA

Juventus ogłosił straty. To ogromna kwota!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  15.10.2020 12:00
Juventus ogłosił straty. To ogromna kwota!

Herb Juventusu na koszulce  |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pandemia koronawirusa, a także idące za tym zawieszenie rozgrywek oraz brak możliwości rozgrywania spotkań z udziałem kibiców, wywarła negatywny wpływ na finanse większości piłkarskich klubów. Wyjątkiem w tej kwestii nie jest Juventus, który w czwartek ogłosił odnotowanie bardzo wysokiej straty za rok obrotowy 2019/20.

Stara Dama w oficjalnym komunikacie poinformowała, że odnotowała stratę w wysokości 89,7 mln euro w roku finansowym, który zakończył się 30 czerwca 2020 roku. W poprzednim roku finansowym 2018/19 strata wyniosła 39,9 miliona euro.

"Dziś w Turynie odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Juventus FC. W celu zminimalizowania ryzyka związanego z bieżącą sytuacją zagrożenia zdrowia związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19 udział uprawnionych na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy odbywał się wyłączone za pośrednictwem przedstawiciela, bez fizycznego udziału akcjonariusza" - czytamy w komunikacie.

"Walne Zgromadzenie Akcjonariusz zatwierdziło sprawozdanie finansowe na dzień 30 czerwca 2020 roku, które zakończyło się stratą w wysokości 89,7 mln euro (39,9 mln euro straty w roku obrotowym 2018/19)" - poinformował klub.

Juventus sezon 2019/20 zakończył zdobyciem kolejnego, już dziewiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego dotarła również do finału Pucharu Włoch, w którym po rzutach karnych przegrała z Napoli. Duże straty klub zapewne poniósł także w wyniku przedwczesnego pożegnania się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Stara Dama już w 1/8 finału została wyeliminowana przez Olympique Lyon.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Cisek666 | 15.10.2020 19:57

No cóż, w tym sezonie nie będzie mistrzostwa... Nie starczy na łapówki dla sędziów;)

Monochromatyczn | 15.10.2020 21:00

@up - Stary, ze śmiechu spadłem z krzesła, z takim poziomem żartu kobiety muszą się o Ciebie zabijać - tylko pozazdrościć!

Ta strata jeszcze wkalkulowana, o właśnie takiej mówiono przed oknem transferowym. Na tle innych klubów nie jest źle, ale dopiero kolejny rok może być katastrofą (nie tylko dla Juve) jeśli dalej będzie tak to wyglądało. To sprawozdanie jest na czerwiec 2020, a covid zaczął się jakoś w lutym.

Bianconeri18 | 15.10.2020 21:06

Bardzo duża ? To Inter miał 100 :D

Monochromatyczn | 15.10.2020 23:15

A Milan 195 mln euro. No ale nie chcę nikomu psuć wieczoru ;) W przyszłym roku kilka dużych klubów upadnie.

Bukinio | 16.10.2020 11:28

Starta do przeiwdzenia i tak na prawdę problematyczna z punktu widzenia księgowości vs. wytyczne np. finansowego fair play + w przypadku Juve akcjonariuszy spółki (potencjalny brak dywidendy).

Ale zarówno dla zarządzających, jak dla wszystkich, którzy choć trochę się orientują, sama strata w sprawozdaniu finansowym za ten rok jest sztuczna. Tzn. rok zamknął się 30.06. Przez wydłużenie rozgrywek + rozgrywek europejskich, np. Wpływy z praw telewizyjnych + bonusy mogły być zaksięgowane po zakończeniu sezonu. A w praktyce po zamknięciu roku finansowego w klubie. Nie mówię, ze COVID nie dał się we znaki - bo dał! Szczególnie w takich klubach jak Juve czy Inter, gdzie znaczna cześć dochodu pochodzi z dnia meczowego (bilety, gadżety). Ale jednocześnie, w znacznej części jest przesunięcie księgowe.

Dla zainteresowanych polecam chociażby raporty firm Deloitte, czy KPMG o finansach klubów piłkarskich - tam można fajnie zrozumieć jak to jest zbudowane.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy