REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo nie zagra też z Barcą? UEFA jest bezwzględna

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Football Espana  |  14.10.2020 11:03
Ronaldo nie zagra też z Barcą? UEFA jest bezwzględna

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Włoskie media donosiły we wtorek, że z powodu koronawirusa Cristiano Ronaldo może stracić zaledwie dwa mecze Juventusu FC. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej brutalna. Wiele wskazuje na to, że Portugalczyk straci szlagierowy pojedynek z Barceloną.

Jak donosili dziennikarze Football Italia, w Turynie mają nadzieję, że Ronaldo zabraknie tylko w dwóch najbliższych meczach czekających drużynę Andrei Pirlo. Portugalczyk na pewno nie zagra w ligowym meczu z Crotone, a także w pierwszym spotkaniu nowej edycji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Problemem jest jednak protokół UEFA, który może uniemożliwić zawodnikowi występ w szlagierowym meczu z FC Barceloną. Regulamin zakłada bowiem, że w spotkaniu zagrać mogą tylko ci piłkarze, którzy utrzymają potwierdzenie o wyleczeniu z COVID-19 na co najmniej siedem dni przed zawodami.

Ronaldo wróci dopiero na Ferencvaros?


Może się okazać, że czasu na uzyskanie negatywnego testu na koronawirusa będzie zbyt mało. Mecz z Juventusu z Barceloną zaplanowano bowiem na 28 października. Oznacza to, że do najbliższego poniedziałku UEFA musiałaby otrzymać dokumentację medyczną potwierdzającą, że Cristiano Ronaldo jest już zdrowy. Wydaje się być to niewykonalne, zwłaszcza, że zawodnik nadal się kuruje i przechodzi kwarantannę.

Niemal pewne jest więc to, że reprezentant Portugalii nie wspomoże Juventusu w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wróci do gry prawdopodobnie na pucharowe spotkanie w trzeciej serii gier. Turyńczycy zagrają 4 listopada na Węgrzech z Ferencvarosem.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

unbelievableJFC | 14.10.2020 12:22

Z pewnością zrobi test w możliwie najpóźniejszym terminie, żeby zdążyć na mecz z Barcą i od jego wyniku będzie zależało, czy zagra czy nie.

AdrianoJuve | 14.10.2020 12:59

Ale co z tego skoro ma 10 dni kwarantanny i jak niby w tym czasie przejdzie test ? 10 dni to jest 23.10 czyli 5 dni przed meczem. Trochę za późno. Szkoda, aczkolwiek dobrze, ze teraz a nie w decydującej części sezonu.

ruben | 14.10.2020 13:15

zrobi w trakcie kwarantanny?
może już zrobił?
może zrobi inny kolega z zespołu?

czy to ważne? to jest znany klub z turynu, tam już nie takie wałki przechodziły...

BOYSSAN | 14.10.2020 13:40

@AdrianoJUve , do konca sezonu moze zaliczyc jeszcze z 10 zakazen , zreszta jak kazdy :)

hehejuventus | 14.10.2020 13:51

@ruben
wiadomka, przeciez Ndrangheta to tylko przykrywka dla prawdziej mafii: Juventus XD inny kolega z zespolu? chyba zartujesz, wezma jakiegos leszcza z ulicy i zaproponuja "czysta probka albo betonowe buciki, capisci?", gorzej dla niego jak nie bedzie  zdrowy...

JuveLegia | 14.10.2020 14:32

Niech się zgłosi do naszego rządu.
Dostanie zwolnienie z kwarantanny po 3 dniach.

pochmurny | 14.10.2020 14:57

Bezobjawowy cyrk.

unbelievableJFC | 14.10.2020 17:28

ruben
Największy wałek to musiał cię zdrowo pierdzielnac w ten pusty w twoim przypadku owal, zwany powszechnie głową.

unbelievableJFC | 14.10.2020 21:50

ruben
Największy wałek to musiał cię zdrowo pierdzielnac w ten pusty w twoim przypadku owal, zwany powszechnie głową.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy