REKLAMA
REKLAMA

Juventus na zarobki piłkarzy przeznacza 236 mln euro

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  10.10.2020 10:39
Juventus na zarobki piłkarzy przeznacza 236 mln euro

Piłkarze Juventusu FC  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Piłkarze Serie A są już po zamknięciu letniego okienka transferowego. W związku z tym na łamach La Gazzetta dello Sport tradycyjnie pojawił się raport na temat zarobków w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Najlepiej zarabiającym piłkarzem w lidze włoskiej jest oczywiście Cristiano Ronaldo, który rocznie może liczyć na 31 milionów euro. Juventus FC jest natomiast na czele zestawienia, jeśli chodzi o budżet przeznaczany na płace piłkarzy.

Piłkarze Serie A na własnej skórze odczuli kryzys związany z pandemią koronawirusa. W porównaniu do sumy na zarobki z poprzedniego roku, spadła ona o 72 miliony euro. Przypomnijmy, że jeszcze w 2019 roku raport najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego wskazywał, że na wynagrodzenia piłkarzy w lidze włoskiej przeznaczano 1,366 miliarda euro. W sezonie 2020/2021 kluby na pensje zawodników przeznaczą z kolei 1,288 miliarda euro. Tymczasem w trakcie kampanii 2015/2016 przedstawiciele klubów Serie A na wynagrodzenia przeznaczali 882 miliony euro.

Najlepiej zarabiającym zawodnikiem we włoskiej ekstraklasie jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Między ofensywnym zawodnikiem Juve, a drugim pod względem zarobków Matthijsem De Ligtem jest przepaść. Holender może liczyć rocznie na osiem milionów euro. Z kolei ex aequo na trzecim miejscu są: Romelu Lukaku i Christian Eriksen z Interu Mediolan oraz Edin Dzeko z AS Romy.

Stara Dama wciąż na szczycie


Odnotujmy, że Juventus FC na pensje piłkarzy wydaje łącznie 236 milionów euro. Inter na wynagrodzenia zawodników przeznacza 149 milionów euro, a 112 milionów to budżet na pensje w AS Romie. Czwartym klubem, który wyróżnia się tym, że wydaje w Serie A ponad 100 milionów euro na wynagrodzenia zawodników, jest SSC Napoli, które na zarobki przeznacza 105 milionów euro.

Najlepiej zarabiającym polskim graczem w Serie A jest Wojciech Szczęsny, mogący liczyć na 6,5 miliona euro rocznie. Drugi pod tym względem Piotr Zieliński ma zapewnione apanaże na poziomie 3,5 miliona euro. Najlepiej zarabiającym piłkarzem Benevento Calcio jest natomiast Kamil Glik, mogący liczyć na 2,5 miliona euro rocznie. Karol Linetty, który ostatnio zamienił UC Sampdorię na Torino FC, w stolicy Piemontu rocznie inkasować będzie 1,4 miliona euro.

W kontekście zarobków piłkarzy w klubach Serie A nie sposób nie odnieść się do Atalanty BC. Klub z Lombardii na pensje piłkarzy wydaje 42,6 miliona euro. Najlepiej zarabiającym zawodnikiem w tym zespole jest Alejandro Gomez, mogący liczyć na 2 miliony euro rocznie. Na apanaże o 200 tysięcy euro mniejsze mogą z kolei liczyć: Josip Ilicić, Duvan Zapata i Luis Muriel.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

xxBANGxx | 10.10.2020 12:59

Juventus - 236 mln euro, Atalanta - 43 mln euro. A różnicy na boisku nie ma, heh.

urool | 10.10.2020 13:35

Obawiam się, że na razie jest. Na naszą niekorzyść...

xxBANGxx | 10.10.2020 13:40

A to swoją drogą, ale smutny jest fakt, że Juventus wydaje prawie 6 razy więcej na pensje niż Atalanta, kiedy Atalanta jest piękna, a my to trochę jak ta Stara Dama. Mimo wszystko wierzę, że Andrea to poukłada i będziemy mieli dużo pociechy z tej drużyny. Duży szacunek dla zarządu Atalanty, robią tam niesamowitą robotę.

koster | 10.10.2020 14:14

Panowie przestańcie z tymi gorzkimi żalami. Owszem - Atalanta jest pięknym fenomenem i tez ich za to podziwiam i jeśli akurat nie graja przeciwko Juve to zawsze im kibicuję. Ale prawidłowość jest taka - Juventus wydaje najwięcej i ma największe sukcesy - kropka. Przez to ma tez największe przychody więc może sobie pozwolic żeby wydawać najwięcej - i koło się zamyka. Od dekady niemal kasują wszystkie mistrzostwa do tego dołożyli parę CopaItalia i - oczywiście wszyscy powiedzą, że LM nie wygrali - ale mocno tam namieszali. Były srebrne medale, było TOP4 - jeśli tego nie rozpatrujecie w kategoriach sukcesu, no to nie wiem o czym tu gadać. Zawsze jest jakiś zespół który ma doskonały rok. A Juventus jest jak Ahonen w TCS. Nigdy nie wygrywał ale gdy inni błysnęli i spadali on ciagle był w okolicach szczytu. Też chciałbym żeby w końcu wygrali ale bez jaj żeby ciagle wieszać na nich psy przy takich wynikach...

Deyna1947 | 10.10.2020 14:39

No cóż TOP’wy klub chcąc mieć TOP’wych piłkarzy musi płacić więcej.

xxBANGxx | 11.10.2020 00:17

Mucha zawsze napisze jak jest. TOP'owy klub, TOP'owi piłkarze. Mucha nie rozumie, że się błaźni, bo jest za głupi... dlatego będzie często pisał w ten sposób, bo według niego to zabawne. Bezbek numer 1 na tym portalu. Tak, nick Deyna to Mucha. Król sucharów powrócił. :))))

Meryl72 | 11.10.2020 09:26

Wiem, że Atalanta to teraz modna drużyna, ale warto przypomnieć, że jedyne trofeum zdobyła prawie 60 lat temu (chyba, że liczymy sukcesy w Serie B). Ten ranking pokazuje niegospodarność i rozrzutność niektórych klubów z czołówki, a także dysproporcje między najbogatszymi, a resztą stawki, które stale będą rosnąć, tylko pogłębiając dołek, w którym jest calcio.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy