REKLAMA
REKLAMA

AC Milan ze stratą 195 milionów euro!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  09.10.2020 15:55
AC Milan ze stratą 195 milionów euro!

Piłkarze AC Milanu  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pandemia COVID-19 dała się solidnie we znaki sternikom AC Milanu. Klub z Lombardii poinformował, że poniósł finansowe straty wyniosły na poziomie 195 milionów euro. Przedstawiciele ekipy z Serie A przekonują jednak, że spodziewali się takie obrotu wydarzeń.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że sezon 2019/2020 został przerwany na kilka miesięcy. Taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że nie tylko Milan, ale i mnóstwo klubów z całego świata nie mogło zarabiać z tytułu dnia meczowego na sprzedaży między innymi biletów, czy pamiątek klubowych.

"Klub nie był odporny na sezon, na który ogromny wpływ miała globalna pandemia. Ostateczny wynik to strata około 195 milionów euro" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Rossonerich.

"Wyłączając jednak negatywny wpływ wyjątkowej sytuacji, wyniki sportowe znacznie się poprawiły i są zgodne z oczekiwaniami klubu. Klub taki jak Milan potrzebuje czasu, aby się zmienić. W każdym razie wszyscy w klubie są zjednoczeni w myśli, że obrana ścieżka, jest prawidłowa" - czytamy dalej.

"Lucyfer z Wall Street" dba o Milan


Mimo ogromnej straty klub z Lombardii może liczyć na stabilność finansową właściciela Milanu, czyli funduszu inwestycyjnego Elliott Management. Przypomnijmy, że amerykańskie konsorcjum przejęło włoski klub od Yonghonga Li, który w 2018 roku nie był w stanie spłacić swoich zaległości, które opiewały według ówczesnych doniesień medialnych na łączną sumę 400 milionów euro.

Milan rozgrywki ligowe w trakcie kampanii 2019/2020 zakończył na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Tymczasem w trakcie trwającego sezonu mediolański team w trzech spotkaniach zanotował komplet zwycięstw, dzięki czemu plasuje się na pozycji wicelidera Serie A. Ciekawostką jest fakt, że Milan jest jedyną drużyną w lidze, która w trzech rozegranych meczach nie straciła gola.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

Odet | 09.10.2020 17:34

Przyznam, że z wypiekami na twarzy czekam na komentarz "mistrza nad mistrzami" użyt. NewMaldini.
Pozdr.

Ok_ok | 09.10.2020 18:05

Tutaj nie ma czego komentować ponieważ straty Milanu są konsekwentnie niweloiwane przez fundusz Elliot i nawet jeśli Milan traci więcej lub najwięcej to w ostatecznym rozliczeniu nie mają takich długów jak inne kluby

AcMailand | 09.10.2020 18:30

inter z pewnością jest za to na wielkim plusie w okresie pandemii..... ach ci kibice Nerroazzurich

Yang | 09.10.2020 19:47

Nie ma chyba klubu który ten rok zakończył z plusem gdyż ten rok księgowy trwał do 30 czerwca, a sporo pieniędzy z praw telewizyjnych przyszło po tym terminie. Plus teraz okienko transferowe z 35 mln dochodów oraz awans do ueropejskich pucharów dało niezłe wpływy.

lyndonmilan | 09.10.2020 22:16

Czyli pewnie Taj jak zawsze z 80 na minusue by było, ale teraz dojdzie za lige Europy I za transfery z okienka czyli plus 35 po idliczeniu transferów wychodzacych, kazdy klub w Seriea straci na pewno także Inter I Juventus przez Koronawirus, brak kibiców, brak za prawa TV, nawet podobno sponsorzy mniej placili bo kibice nie oglądali meczy I nie były pokazywane w TV.

RomeluKaku | 10.10.2020 12:52

Można by napisać,że sytuacja jest wręcz kur.iozalnaseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy