REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo pierwszy wyłamał się z izolacji w Juve

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  09.10.2020 11:48
Ronaldo pierwszy wyłamał się z izolacji w Juve

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Cristiano Ronaldo według informacji La Gazzetta dello Sport był pierwszym zawodnikiem, który w miniony weekend wyłamał się z obowiązku poddania się izolacji po wykryciu dwóch przypadków zakażenia na COVID-19 w Juventusie FC. Portugalczyk uznał za niesprawiedliwe zabranianie mu udziału w zgrupowaniu swojej reprezentacji przed starciem z Hiszpanią.

Cristiano Ronaldo miał być sfrustrowany z powodu nakazów nakładanych na niego. Przypomnijmy, że piłkarze Juventusu mieli dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa, ale potrzebowali jeszcze jednego, aby opuścić miejsce odizolowania. W związku z odnotowanymi przypadkami zakażenia w Juventusie protokół medyczny w Serie A zakładał, aby zawodnicy pierwszego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym zostali poddani izolacji w hotelu klubowym, znajdującym się niedaleko ośrodka treningowego La Continassa.

Ronaldo nie chciał się na powyższe zalecenie zgodzić, ponieważ uniemożliwiłoby mu to możliwość występu w reprezentacji Portugalii, co zawodnik traktował priorytetowo. Wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, portugalski zawodnik miał wejść w spór z przedstawicielami władz Juve. Ronaldo w każdym razie nie ustąpił i wraz z kilkoma zawodnikami Starej Damy ostatecznie opuścił miejsce izolacji, aby spełnić swój obowiązek wobec reprezentacji.

Bunt na pokładzie


Reprezentant Portugalii po "teatrzyku" dotyczącym nierozegranego ostatecznie meczu z SSC Napoli w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy, zamiast udać się na izolację do klubowego hotelu, zdecydował się na powrót do swojego domu, a następnego dnia udał się na zgrupowanie reprezentacji Portugalii.

Ronaldo nie był jedynym zawodnikiem, który zdecydował się na taki ruch. W gronie piłkarzy, którzy nie poddali się izolacji, byli też: Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Danilo, Rodrigo Bentancur i Merih Demiral. Wymieniona piątka piłkarzy udała się również na zgrupowania swoich reprezentacji. Tymczasem Gigi Buffon po prostu udał się do domu. Reszta zespołu do środy przebywała w odizolowaniu.

Warto odnotować, że przedstawiciele władz Juve bezzwłocznie poinformowali członków ASL o tym, że w klubie była grupa piłkarzy, która nie poddała się izolacji. Nazwiska zawodników miały zostać przekazane do prokuratury, która ma się zająć sprawą.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

pochmurny | 09.10.2020 11:58

Brawo Ronaldo! Koniec z tym covidoterrorem!

Untouchables | 09.10.2020 14:02

To wszystko jest po****ne. Ronaldo też.
Po pierwsze skoro jest taka sytuacja to rezygnujemy ze zgrupowań reprezentacji i głupich meczy towarzyskich. Żeby przypadkiem przez to gówno nie skończył się sezon klubowy co również zakończy sezon reprezentacyjny. Jak się nie ma wyobraźni to się straci dwukrotnie.

maras2422 | 09.10.2020 14:23

Kilku mądrych jednak jest

dalmare | 09.10.2020 16:50

News: "...Cristiano Ronaldo miał być sfrustrowany z powodu nakazów nakładanych na niego..."-
-  Nawet Juventus powinien pamiętać że na Ronaldo nie nakłada się nakazów.
Widocznie mecze Repre nawet towarzyskie są ważne dla piłkarzy, wbrew opiniom komentujących userów.  

Jednak Ronaldo lepiej by zrobił gdyby poczekał do wymaganego drugiego wymazu kończącego 7go pażdz izolację Juventusu.
Opuściłby wtedy mecz towarzyski, tak jak uczynili to Bonucci i Chiellini, którzy stawili się dopiero na mecze grupowe.
Pośpiech Ronaldo sprawił że miał on kontakt z gk Anthony Lopesem zanim ogłoszono że jest on zakażony covid. (Dał też plamkę wizerunkową gdy Juventus sugeruje brak akuratności izolacyjnej Napoli.)

Meryl72 | 09.10.2020 17:19

To chyba nie jest pierwszy raz, bo po ostatnim sezonie zawodnicy Juve też ,,rozlecieli'' się po świecie.

Matix | 09.10.2020 18:53

To że tak postąpiło 4 Latynosów - Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Danilo i Rodrigo Bentancur, to w ogóle nie dziwi, grają w el. MŚ. Napoli nałożyło 14 dni kwarantanny. Najpierw wyruchali kluby Serie A, a późnij reprezentacje. Mafiozo De Laurentiis robi co chce.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy