REKLAMA
REKLAMA

McKennie: Trudno odebrać piłkę Pirlo

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ESPN  |  08.10.2020 22:04
McKennie: Trudno odebrać piłkę Pirlo

Weston McKennie  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Weston McKennie ostatnio udzielił interesującego wywiadu ESPN. Amerykanin dał w nim do zrozumienia, że jest pod niezwykłym wrażeniem Cristiano Ronaldo i trenera Andrei Pirlo w Juventusie FC. Przypomnijmy, że reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił do teamu z Piemontu na wypożyczenie w trakcie zakończonego już okienka transferowego.

Weston McKennie trafił do teamu z Turynu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Juventus ma możliwość wykupienia zawodnika za 18,5 miliona euro plus siedem milionów euro w formie bonusów.

- W Juve jest zupełnie inny poziom, zarówno na boisku, jak i poza nim. Gdy pojawiłem się w szatni tej drużyny, byłem w szoku, widząc na żywo zawodników, którymi grało się na konsoli w PES. Pierwszą myślą, która pojawiła się wówczas w mojej głowie to: "O mój Boże". Myślę, że mogę się wiele nauczyć od tych ludzi, którzy przyjęli mnie pod swoje skrzydła - mówił McKennie w wywiadzie dla ESPN.

- Nie jest żadną tajemnicą, że moim marzeniem była gra w Premier League. Gdy jednak zgłosił się po mnie Juventus, mający w swoich szeregach tylu świetnych piłkarzy, a na stanowisku trenera kogoś takiego jak Andrea Pirlo, trudno było mu odmówić - przekonywał piłkarz.

- Juventus to klub, który zdobywa trofea i rywalizuje z najlepszymi zespołami na świecie. Właśnie tego chce, chcę mierzyć się z najlepszymi. Ponadto Juventus jest klubem bogatym w historię i pełnym tradycji - uzupełnił 19-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych.

McKennie, czyli Texas Boy


Amerykanin nie szczędził tż pochlebnych słów w kierunku CR7. - Wielkim zaszczytem dla mnie była możliwość zagrania u boku Cristiano Ronaldo. Cały czas pamiętam moje pierwsze spotkanie z tym zawodnikiem, gdy szedłem korytarzem i mówiłem sobie w myślach, że wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze - kontynuował McKennie.

- Ronaldo to super gość. Jest konkretny w tym, co mówi. Chce wygrywać wszystko, co się da. Jego mentalność robi wrażenie. Żartujemy sobie razem. Ronaldo nazywa mnie "Texas Boys". Myślałem, że to zarozumiały człowiek, ale jest zupełnie inaczej. To otwarta i przyjaźnie nastawiona do otoczenia osoba, która pomaga każdemu, bez względu na wiek - zaznaczył 22-latek.

McKennie opowiedział też o współpracy z trenerem Bianconerich. - Wszystko układa się jak dotąd bardzo dobrze. W trakcie swojej kariery Andrea Pirlo był jednym z najlepszych na swojej pozycji. Wierzę, że będę mógł się wiele od tego trenera nauczyć. Czasami gra z nami i jest w swoich poczynaniach niezwykle elegancki, a przy tym trudno odebrać mu piłkę, z którą pracuje na niezwykłym luzie - mówił zawodnik urodzony w Little Elm.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

JuveLegia | 09.10.2020 00:42

W którym momencie powiedział, to o czym mowa w tytule?
Ale w sumie Amerykanin ma problemy z odbiorem wielu zawodnikom. Wystarczy obejrzeć parę video z jego udziałem.
Wślizg na raz, a i obciążą go kufer, daje się wyprzedzać szybkim zawodnikom.

FCHollywood | 09.10.2020 09:01

Czytam, a nie widzę.

"Wierzę, że będę mógł się wiele od tego trenera nauczyć. Czasami gra z nami i jest w swoich poczynaniach niezwykle elegancki, a przy tym trudno odebrać mu piłkę, z którą pracuje na niezwykłym luzie - mówił zawodnik urodzony w Little Elm."

wojojuve | 09.10.2020 11:09

Niewykluczone, ze jak JuveLegia to czytal to tego paragrafu jeszcze nie bylo i redaktor dodal pozniej, zeby zdyskredytowac usera.

JuveLegia | 10.10.2020 00:08

Tekst edydowany przez autora po moim wpisieseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy