REKLAMA
REKLAMA

Roberto Mancini krytykuje ministra zdrowia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  06.10.2020 19:53
Roberto Mancini krytykuje ministra zdrowia

Roberto Mancini  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, skrytykował słowa włoskiego ministra zdrowia Roberto Speranzy, który w jednej z ostatnich wypowiedzi zasugerował, że sport nie jest tak ważny jak inne sfery życia publicznego.

- Powinniśmy skupić naszą energię na sprawach zasadniczych. Priorytetem są szkoły, a nie stadiony. Nie możemy ryzykować tylko po to, aby wpuścić tysiące ludzi z powrotem na stadiony - mówił Speranza odnosząc się do pomysłu powrotu kibiców na trybuny.

Sport równie ważny jak edukacja i praca


Słowa ministra zdrowia zbulwersowały Manciniego, który odpowiedział mu podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Ważne jest, aby przed powiedzeniem czegoś to przemyśleć. Każdy ma prawo do sportu, tak samo jak prawo do szkoły. Jest to ważna część życia społecznego, tak samo jak edukacja i praca - powiedział Mancini, cytowany przez Football Italia.

- Sport uprawiany jest przez miliony Włochów. Nadal opowiadam się za częściowym ponownym otwarciem stadionów, co w wielu miejscach w Europie już zrobiono. Kiedy będziemy grać w Polsce, przywita nas około 25 tysięcy kibiców i bardzo się z tego cieszę - dodał selekcjoner reprezentacji Włoch, nawiązując do czekającego jego drużynę meczu Ligi Narodów z reprezentacją Polski, który w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie w Gdańsku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Fan_SerieA | 06.10.2020 20:13

Piona Roberto

The__Normal__On | 06.10.2020 21:41

Zawsze wiedziałem, że ROberto ma jaja ale nie wiedziałem, że aż takie!! Swój chłop ten Roberto - jechać z nimi!!

Outlander | 07.10.2020 08:52


Tak jest Panie Mancini! - przyjedziesz Pan do kraju mlekiem i miodem płynącym gdzie przywita Cię rzesza kibiców zadbanych przez Naszą super władzę! Italio, patrz i ucz się jak działa ten piękny kraj ;p

Ps może się czegoś od nas nauczą ;pseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy