REKLAMA
REKLAMA

Media: Teodorczyk zmieni klub, Polak wróci do Belgii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Super Express  |  05.10.2020 10:39
Media: Teodorczyk zmieni klub, Polak wróci do Belgii

Łukasz Teodorczyk  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Łukasz Teodorczyk według informacji Piotra Koźmińskiego z Super Expressu zmieni barwy klubowe. Zawodnik Udinese Calcio ma zostać wypożyczony do Royal Charleroi z Belgii. Przypomnijmy, że zespół ten został ostatnio wyeliminowany przez Lecha Poznań w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy.

Łukasz Teodorczyk czasu spędzonego na Półwyspie Apenińskim nie może najlepiej wspominać. 29-latek w szeregach Zebr z Udine w ciągu ostatnich dwóch lat zaliczył 30 meczów, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

19-krotny reprezentant Polski do teamu z Serie A dołączył latem 2018 roku z RSC Anderlechtu za 3,5 miliona euro. Z Teodorczykiem w szeregach ekipy z Włoch wiązano duże nadzieje. Piłkarz robił wrażenie nie tylko swoimi osiągnięciami w ekipie z Brukseli, ale też warunkami fizycznymi.

Dodajmy, że Teodorczyk w lidze belgijskiej, gdy bronił barw Anderlechtu, zaliczył 52 spotkania, notując w nich 30 bramek i siedem asyst.

Dzięki udanym występom w ekipie z Beneluksu piłkarz znajdował się w kręgu zainteresowania selekcjonera Biało-czerwonych Adama Nawałki. Ostatecznie zawodnik znalazł się w kadrze na mundial w Rosji w 2018 roku.

- NEWS SE: Łukasz Teodorczyk zmienia klub! Napastnik zostanie na rok wypożyczony z Udinese do Charleroi - napisał Piotr Koźmiński na łamach Twittera.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

propu31 | 05.10.2020 12:09

Może wreszcie zaistnieje, ale o skład będzie miał bardzo ciężko po takim słabym okresie w słabym Udine

Monochromatyczn | 05.10.2020 12:13

Jedna bramka i jedna asysta w dwa sezony? Nawet nie wiedziałem, że jego zderzenie z poważną piłką wypada AŻ tak katastroficzne. Może dzięki temu będzie mniej butny i bezczelny.

Joker | 05.10.2020 12:55

Zawsze był słaby (technika dramat), tylko go media trochę za bardzo promowały, bo mu wyszły 2 czy 3 sezony (jeśli liczymy Ekstraklasę) gdzie mu koledzy dobre piłki na nos dogrywali, a on dobrze nogę lub głowę dostawił, ale potem wrócił na swój normalny poziom, czyli drewniaka z którego w grze nie ma żadnego pożytku.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy