Bez niespodzianki w Mediolanie. Milan z pełną pulą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  04.10.2020 20:09

Stefano Pioli  |  fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w niedzielny wieczór nie sprawił zawodu swoim kibicom. W meczu rozegranym na San Siro Rossoneri pokonali 3:0 Spezię, potwierdzając tym samym solidną formę na początku sezonu. Po tym spotkaniu drużyna Stefano Pioliego zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A.

Do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta przystępowali Rossoneri, którzy liczyli na odniesienie trzeciego zwycięstwa w tym sezonie, po tym jak w dwóch wcześniejszych kolejkach odprawili z kwitkiem Bolonię (2:0) i Crotone (2:0). Teraz mieli okazję zmierzyć się na własnym stadionie z beniaminkiem.

W pierwszej połowie goście dzielnie odpierali ataki drużyny Stefano Pioliego, której nie udało się znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy rywali. W efekcie obie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa należała już jednak do Milanu. Rossoneri na prowadzenie wyszli w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego piłkę do bramki z kilku metrów wpakował Rafael Leao. Od tego momentu gospodarzom zaczęło się grać znacznie łatwiej.

Efektem tego były kolejne dwie bramki. W 76. minucie fatalny błąd rywali wykorzystał Theo Hernandez, który przejął piłkę w okolicy połowy boiska, wpadł z nią w pole karne i mocnym strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza rywali.

Dwie minuty później na tablicy wyników widniał już rezultat 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Rafael Leao, który ponownie z bliska trafił do siatki, tym razem wykorzystując zgranie piłki głową przez Francka Kessiego. Jak się okazało, była to ostatnia bramka tego spotkania.

Komentarze | 30 komentarzy

NewMaldini | 04.10.2020 20:10

Pomijając stara gwardię Pioliego, która przyzwyczaiła do świetnych występów - super występ Diaza. Niesamowity talent drzemie w tym chłopaku. Powinniśmy usiąść do rozmów z Realem.
Mam nadzieję, że obecny Calabria zostanie na stałe. Potwór na całej długości boiska.
Tonali kilka dobrych zagrań, ale on jeszcze potrzebuje czasu.

Perfekcyjny początek sezonu w okrojonym składzie. Czas na odpoczynek, powrót kontuzjowanych i dalsze śrubowanie serii począwszy od derbów. Siła!

ACMichal83 | 04.10.2020 20:14

Kolejny mecz w okrojonym składzie, gra na pół gwizdka, a mimo tego komplet zwyciestw i zero bramek straconych. Co bedzie jak wróci Romagnoli, Rebic i Ibra? :) Nadal uwazacie, że Milan nie powalczy o mistrza?

karpczonisko | 04.10.2020 20:15

No i pięknie, po męczarni z Rio Ave spodziewałem się męczarni ze Spezią. A tu proszę. Początek sezon z bilansem 3 zwycięstw, 7 strzelonych goli i czyste konto. Może i łatwy terminarz, ale takimi meczami też się buduje pozycję w tabeli. Idealnie łatwy terminarz trafił się w momencie, gdy zaczęła nas boleć krótka ławka. Wielka brawa dla Pioliego, który wiedział kiedy wpuścić kluczowych graczy i zakończyć te podchody małym nakładem sił. Tonali nierówno, mieszanka fantastycznych zagrań z fatalnymi. Niemniej potencjał jest duży, kwestia wyrobienia nawyków i dostosowania się do taktyki. Leao powinien się trzymać z dala od skrzydła, na ataku jako zmiennik Zlatana robi swoją robotę. Na plus też Krunić, Bakayoko to nie jest, ale przynajmniej nie będę się trząsł ze strachu, gdy w razie kontuzji/wykluczenia będzie musiał zagrać.

Mimo wszystko dalej uwiera mnie ta krótka ławka, w perspektywie całego sezonu może być ciężko. Jeśli jednak nie będziemy głupio tracić punktów i ominą nas plagi kontuzji, to o ten top 4 myślę, że powalczymy z niezłym skutkiem.

Yang | 04.10.2020 20:17

Pierwsza połowa do zapomnienia ale jak później Hakan wszedł to gra ruszyła i 3 brameczki siadły.

Dobrze ze teraz przerwa jest to chłopaki trochę odpoczą

Yang | 04.10.2020 20:19

No i cieszy fakt ze w poprzednich sezonach nie zdziwiłbym się gdyby przy takim samym terminarzu było 5 punktów, a teraz nawet gdy się męczą to wygrane są

Fan_SerieA | 04.10.2020 20:24

Śmiech na sali... Dlaczego Theo Hernandez nie gra w reprezentacji???

Serek6969 | 04.10.2020 20:27

Panowie jest pięknie , niby mało wymagający rywale ale mimo to jest 9pkt. Kilka sezonów wstecz było by 5 pkt przy takim terminarzu z el. Ligi Europy. . Skład okrojony  a my lecimy w najlepsze , jak nas korona nie dopadnie to będzie dobrze i może słońcu sezon w TOP 4.  Wiem ze za wcześnie mówić ale  takiego startu sezonu nie było od czasu kaki  i reszty gwiazd. , panowie walczyć wróci ibra i polecimy dalej , inter do ogrania  , jedynie atalanta wydaje się za mocna. Reszta do zwyciężenia ,

amazon | 04.10.2020 20:33

Trzeba przyznać ze wyniki robią wrażenie mimo dziecinnie łatwego terminarza. Ciekaw jestem co Milan pokaże na tle bardziej wymagających druzyn. Na ten moment ciężko wyrokować na co stać ten team bo ławka jest krótka i dojdzie LE w czwartki. Tak czy inaczej na miejscu kibiców Milanu też bym sie cieszył, szczególnie z 0 z tyłu po 3 kolejkach.

Oxidosis | 04.10.2020 20:34

o mistrza Milan nie powalczy, nie czarujmy się, jednak top 4 jest w zasięgu i licze, że to w końcu będzie ten sezon.

Wazne, aby z tymi slabszymi zespolami regularnie wygrywac, zwazywszy na ilosc kolejek jest to klucz do sukcesu.

Juz niedlugo prawdziwy sprawdzian, mam nadzieje, ze kontuzjowanym uda sie wrocic na derby.

Pzdr

Tiesto | 04.10.2020 20:36

Co trzeba mieć w głowie żeby bełkotać o scudetto, przyda się szybkie wyjaśnienie w derbach żeby paru osobników tutaj zeszło na ziemie

Rossoneri444 | 04.10.2020 20:37

Zanim ktoś wysapie, to przypominam NIEKTÓRYM, że ACMichal83 nie jest kibicem MILANU. Podszywa się pod niego.

Fajny mecz. Zobaczymy jak będzie dalej. Z pokorą i jedziemy

Serek6969 | 04.10.2020 20:38

Podszywa czy nie  dobrze nam życzy

kubaFR | 04.10.2020 21:19

3 mecze i komentarze o scudetto. Nie rozśmieszajcie mnie. Nie twierdze ze Milan jest bez szans ale poczekajmy aż sezon się rozkręci na dobre.

BOYSSAN | 04.10.2020 21:27

Milan wszedl w sezon w najlepszy mozliwy sposob.

Rossoneri444 | 04.10.2020 21:28

Nikt poza trollami, kibicami innych klubów nie mówi o Milanie w kontekście Scudetto. Nikt nic nie mówi o żadnym mistrzostwie

MrGhost | 04.10.2020 21:50

Milan bawi się na boisku. Zazdroszczę im tej zabawy. Pytanie czy faktycznie są tak dobrzy, czy dalej lecą na fali nowej miotły ?

grzesiek__pl88 | 04.10.2020 21:54

Może dlatego że gra w średniaku Serie A i jest wielu lepszych francuzów na jego pozycji, którzy grają przeciwko najlepszym w LM a nie udają gwiazdeczki grając gdzieś na kartofliskach w Portugalii w podrzędnej Lidze Europy.

Chichot | 04.10.2020 21:57

Milan punktuje zgodnie z planem. Terminarz łatwy ale grali jeszcze eliminacje, więc trzeba to docenić. Niesamowita jest ta seria bez porażki i jestem ciekaw jak będą sobie radzić z lepszymi. Te zwycięstwa na pewno dodadzą pewności siebie mniej doświadczonym piłkarzom Milanu. Derby będą dzięki temu ultra ciekawe i detale mogą zadecydować o zwycięstwie jednej z drużyn.

Donkey | 04.10.2020 22:01

No nie wierzę, Milan idzie po Scudetto, bo pokonał UWAGA: Spezię, Crotone i Bolonię. To chyba jednak Atalanta jest bliżej tytułu

Interista1987 | 04.10.2020 22:30

Inter w kluczowym momencie sezonu prze****l z Bolognia u siebie takze nie umniejszajmy Milanowi.
Slabsze zespoly trzeba punktowac.

Spotkamy sie przy najblizszej okazji, czyli derby juz w nastepnej kolejce.
Bedzie sie dzialo ;)

Milanista88 | 04.10.2020 22:49

Dobry wynik dla nas, teraz ciężki miecz derbowy nas czeka .

CuoreRossonero | 05.10.2020 00:17

Jeszcze sezon, dwa, trzy temu ACM nie miałby takiego startu po 3 kolejkach, bez względu na to, kto byłby przeciwnikiem. Do niedawna taki mecz z Rio Ave oddałby na chodzonego, bez pomysłu co zrobić, by odrobić straty.

Punktują ze słabeuszami? Tak, ale tak się wygrywa trofea. Mają krótką ławkę? Tak, ale takie serie zwycięstw budują pewność siebie, nawet wśród przeciętniaków z ławki. Mają serię bez porażki po lockdownie koronawirusowym? Tak, ale warunki były takie same dla wszystkich i nikt nie bronił innym zespołom przygotować się tak, aby zaliczyć taką samą serię.

Czy ACM idzie na mistrza? Nie, bo nie są jeszcze na to gotowi. Czy top4 jest realne? Tak, bo bezpośredni konkurenci są w zasięgu.

Mimo iż jestem starym kibicem ACM i nie tak dawno sam się łudziłem, że oczy wreszcie przestaną krwawić jak się na ACM patrzy, to wreszcie na trzeźwo można stwierdzić, że zalążek planu powstał i są ludzie, którzy wiedzą, co tam robią.

Czy to się komukolwiek podoba, czy nie, to silne ACM oznacza silniejszą SerieA.

Oxidosis | 05.10.2020 01:18

jak to sie mowi - psy szczekaja, a karawana jedzie dalej;)

pzdr dla normalnych kibicow

Heniok | 05.10.2020 08:39

Wszystko fajnie i pięknie, Milan gra fajną piłkę, ale jest dużo za wcześnie żeby mówić o scudetto, przede wszystkim z tą ławką rezerwowych. No i swoją drogą, zobaczymy czy druzyna Pioliego sie nie rozkraczy w połowie drugiego sezonu pod jego wodzą - już nie raz bywało tak że pierwszy sezon i remont drużyny przeprowadzony cudownie, a w trakcie drugiego sezonu już był powrót do stanu przed uzdrowieniem.

Koncz628 | 05.10.2020 09:13

Żaden normalny kibic Milanu nie nakręca się w tym momencie na mistrza, przecież to oczywiste. To Wy, kibice Interu (oczywiście są też normalni) czekacie, aż ktoś napisze taka głupotę, widzę pod tym newsem tylko jeden taki komentarz i piszecie jak to Milan nie zostanie zweryfikowany przez Inter i sprowadzicie bujających w obłokach kibiców Milanu na ziemie.Ludzie opamiętajcie się, bo nie da się tego czytać.

_tripletta_ | 05.10.2020 09:35

Słabe ekipy na start czy nie to Milan ma komplet punktów i fajny bilans bramkowy.
Budowana jest atmosfera w drużynie i pewność siebie po takich meczach.
Gratulacje dla Milanu i ich kibiców. Można się tylko cieszyć z takiego obrotu sprawy, a nie zwracać uwagi na wiecznych płaczków czy trolli.

grzesiek__pl88 | 05.10.2020 09:42

Pewność siebie po meczach z kandydatami do spadku

Baresi | 05.10.2020 09:53

Milan nie walczy o scudetto, tylko o miejsce w pierwszej czwórce, to oczywiste dla każdego kto ma jakiekolwiek pojęcie o piłce. Ja w tym sezonie życzę zwycięstwa Juve i Interowi w każdym meczu (poza meczamiz Milanem

Baresi | 05.10.2020 09:56

Ponieważ zdaję sobie sprawę że te drużyny stoczą bój o mistrza, i na 100% będą przed nami. A punkty zabrane innym zespołom, są dla nas korzystne w kontekście walki o LM.

Koncz628 | 05.10.2020 10:08

_tripletta_ masz 100% racji. Powodzenia w lidze i w Europie.