Glik lepszy w starciu kadrowiczów, przełamanie Parmy

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  04.10.2020 17:00

Kamil Glik  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Benevento z Kamilem Glikiem w wyjściowym składzie pokonali u siebie Bolognę 1:0. W barwach gości cały mecz rozegrał Łukasz Skorupski.. Swoje spotkanie wygrała Parma, która pokonała 1:0 Hellas Werona.

Benevento Calcio - Bologna FC

Starcie Benevento z Bologną szczególnie zainteresowało fanów w naszym kraju, ponieważ naprzeciw siebie stanęli dwaj reprezentanci Polski - Kamil Glik i Łukasz Skorupski. Nieznacznym faworytem do zwycięstwa byli goście, ale gospodarze również liczyli na wygraną.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, którzy byli lepsi pod każdym aspektem. Potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, rozgrywali cierpliwie akcje, ale w najważniejszej rubryce do przerwy było 0:0.

Benevento było mocno podrażnione sytuacją na boisku i postanowiło to zmienić. Gospodarze częściej zbliżali się do pola karnego przeciwników, co w 66. minucie dało efekt w postaci prowadzenia 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Gianluca Lapadula urwał się obrońcom i z bliskiej odległości trafił do siatki. Bologna mogła odpowiedzieć, ale arbiter anulował ich trafienie. Ostatecznie ekipa Kamila Glika wygrała 1:0.

W następnej serii spotkań Benevento zagra na wyjeździe z Romą. Natomiast Bologna podejmie u siebie Sassuolo.

Parma Calcio - Hellas Verona

W drugim niedzielnym spotkaniu rozgrywanym o 15:00, rywalizowały zespoły, które znajdowały się w zupełnie innym miejscu. Parma przegrała dwukrotnie i była na pozycji spadkowej. Z kolei piłkarze Hellasu rozpoczęli sezon znakomicie, bo od zdobycie sześciu punktów. Drużyna z Werony liczyła, więc na przedłużenie udanej passy.

Parma rozpoczęła najlepiej, jak tylko mogła, ponieważ w pierwszej minucie strzeliła na 1:0. Z bocznego sektora boiska w szesnastkę zagrał Yann Karamoh, do futbolówki dobiegł Jasmin Kurtic, który z łatwością trafił do siatki. W dalszej części meczu Hellas był zespołem lepszym. Mieli większe posiadanie piłki, oddali również więcej strzałów na bramkę, ale nie dało to efektu. Piłkarze Parmy do szatni schodzili prowadząc 1:0.

W drugiej połowie spotkanie było wyrównane, ale ze wskazaniem na Hellas, Drużyna z Werony próbowało odpowiedzieć na straconego gola, ale nie starania te nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Parma wygrała pierwszy mecz w sezonie 2020/2021.

Kolejnym przeciwnikiem Parmy będzie Udinese. Z kolei Hellas podejmie Genoę.