Roma z premierową wygraną w Udine [wideo]

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  03.10.2020 22:38

Paulo Fonseca  |  fot. PressFocus

AS Roma w drugim sobotnim spotkaniu włoskiej ekstraklasy pokonała w delegacji Udinese Calcio 1:0 (0:0). Dzięki tej wygranej stołeczna drużyna wskoczyła na ósme miejsce w ligowej klasyfikacji.

Udinese Calcio w dwóch pierwszych spotkaniach trwającego sezonu nie tylko nie zdobyło punktu, ale nawet nie strzeliło gola. Nieco lepszy bilans mieli zawodnicy teamu z Wiecznego Miasta, ale dorobek jednego "oczka" również nikogo nie satysfakcjonował. Tym samym w boju na Dacia Arena obie drużyny walczyły o pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn, chociaż nie obfitowała w bramki, to mogła się podobać. Obie ekipy miały sytuacje strzeleckie. Bliski strzelenia gola w 15. minucie był Edin Dzeko, ale ostatecznie wynik rywalizacji się nie zmienił, z korzyścią dla gospodarzy.

Tymczasem tuż przed przerwą okazję do zdobycia bramki miał najpierw Kevin Lasagna, a chwilę później Roberto Pereyra. Pierwszy w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali po prostu się pogubił, tracąc futbolówkę. Z kolei były zawodnik Watfordu FC chciał przelobować bramkarza, ale bez efektu. Do przerwy było zatem 0:0.

Zasłużona wiktoria Wilków, Udinese wciąż bez gola

Po zmianie stron woreczek z bramkami został rozwiązany. Na listę strzelców wpisał się w 55. minucie Pedro Rodriguez, oddając celny strzał sprzed pola karnego. Roma objęła tym samym prowadzenie, ale po zdobyciu bramki w związku z utratą sił goście raczej nie forsowali tempa, woląc kontrolować boiskowe wydarzenia.

Do końca zawodów ostatecznie rezultat rywalizacji się nie zmienił. Chociaż w 73. minucie świetną interwencją popisał się Antonio Mirante, który uratował swój zespół przed stratą bramki po uderzeniu Sebastiena De Maio. Giallorossi ostatecznie sięgnęli zatem po pełną pulę.