REKLAMA
REKLAMA

Pioli: Trudno kontrolować emocje

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sport Italia  |  02.10.2020 09:12
Pioli: Trudno kontrolować emocje

Stefano Pioli  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
AC Milan w dramatycznych okolicznościach wywalczył w czwartek awans do fazy grupowej Ligi Europy. Rossoneri po niesamowitym konkursie rzutów karnych pokonali portugalskie Rio Ave. Po zakończeniu spotkania zadowolenia z awansu do Ligi Europy oraz postawy młodych zawodników drużyny nie krył Stefano Pioli, szkoleniowiec mediolańskiej ekipy.

- W takiej sytuacji trudno jest kontrolować emocje. W jednej chwili przechodziliśmy od możliwego zwycięstwa do możliwej porażki i na odwrót - mówił szkoleniowiec Milanu podczas pomeczowej konferencji prasowej, cytowany przez Sky Sport Italia.

- Konkurs rzutów karnych dostarczył nam ogromnych emocji i wielkiej radości z pokonania trudnego przeciwnika. Osiągnęliśmy pierwszy cel sezon, a jak widać nie można wygrywać nie cierpiąc. Pokazaliśmy jednak mentalną siłą, mimo że mamy bardzo młody zespół. Dla niektórych zawodników to pierwsze doświadczenie w Europie i jestem bardzo zadowolony z końcowego wyniku - kontynuował Pioli.

- Chłopcy wiedzą lepiej niż ja, że są sytuacje, w których trzeba być bardziej skutecznym. Odczuwamy zmęczenie, ale uzyskaliśmy świetny wynik, który pomoże nam szybciej sobie z nim poradzić. Najważniejszy był awans. Odzyskanie sił nie będzie problemem, ponieważ dobrze pracujemy i jesteśmy w dobrej formie - mówił trener Milanu.

- Nabraliśmy pewności co do sposobu, w jaki gramy, jesteśmy zespołem i kontynuujemy pracę. Jesteśmy także świadomi, że za zwycięstwami stoją sytuacje, które wymagają poprawy i musimy dążyć do bycia konkurencyjnymi na najwyższym poziomie. Na pewno możemy grać lepiej niż w tym spotkaniu - dodał Pioli.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

pochmurny | 02.10.2020 12:25

Chciałoby się powiedzieć: niebiosa sprzyjały Milanowi, ale to tylko el. do LE ze słabym rywalem więc zdecydowanie się nie godzi. Niech niebiosa zlitują nad tym klubem w ważniejszych meczach. Teraz trzeba zakasać rękawy do pracy.

Lukaku9 | 02.10.2020 18:26

Up. Co Ty piszesz przecież Milan po majstra idzie, Ibra ich poprowadzi do niebios.

Ok_ok | 02.10.2020 20:17

Jak widać to Interisci ciągle piszą o jakimś mistrzu dla Milanu i później twierdzą że sami kibice Milanu tak uważają... Gruboseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy