REKLAMA
REKLAMA

Rugani żegna się z Juventusem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sport Italia  |  02.10.2020 09:00
Rugani żegna się z Juventusem

Daniele Rugani  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Daniele Ruganiego. Jak informuje Sky Sport Italia, obrońca Juventusu zostanie wypożyczony do końca obecnego sezonu do francuskiego Stade Rennes, które już wkrótce czekają występy w Lidze Mistrzów.

Francuski klub za wypożyczenie 26-letniego Ruganiego do końca sezonu 2020/21 zapłaci Juventusowi około 1,5-2 milionów euro. W umowie między klubami nie znajdzie się opcja definitywnego transferu.

Środkowy obrońca Starej Damy od dłuższego czasu był łączony z opuszczeniem Juventusu, w którym nie może liczyć na regularne występy. Nie mógł jednak narzekać na brak zainteresowania. W ostatnich tygodniach rozmowy z Juventusem w jego sprawie prowadziła także Valencia, ale przedstawiona przez hiszpański klub oferta nie zadowoliła przedstawicieli mistrzów Włoch.

Rezerwowy w Juventusie


Rugani, który jest wychowankiem Empoli, został pozyskany przez Juventus na początku 2015 roku za pięć milionów euro. Pierwsze pół roku spędził na wypożyczeniu w macierzystym klubie, by przed sezonem 2015/16 dołączyć do kadry turyńskiej drużyny.

Środkowemu obrońcy nigdy nie udało się wywalczyć na stałe miejsca w podstawowym składzie Juventusu. W pierwszej drużynie Starej Damy rozegrał do tej pory 101 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając siedem bramek. Jego pozycja w klubie była jednak z sezonu na sezon coraz słabsza, co potwierdzają również liczby. W poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 10 ligowych meczach, natomiast dwa pierwsze spotkania sezonu 2020/21 obejrzał z ławki rezerwowych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Outlander | 02.10.2020 09:48


Świetnie! Na chwilę obecną wartość Daniele jest prawie znikoma - przegrał rywalizację z każdym piłkarzem na swojej pozycji (nawet z młokosami). Także wypożyczenie, które pozwala zdjąć go z listy płac na rok jest dobrym rozwiązaniem. Miejsce na odbudowę wartości piłkarz zdaje się idealne! Rennes zagra w LM, genialnie zaczęło ligę więc Włoch będzie miał pole do popisu - tak by za rok zapracować na porządny transfer.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy