REKLAMA
REKLAMA

Media: Juventus bliżej porozumienia ws. Chiesy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  01.10.2020 08:57
Media: Juventus bliżej porozumienia ws. Chiesy

Federico Chiesa  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Juventus FC i ACF Fiorentina cały czas prowadzą rozmowy ws. przyszłości Federico Chiesy. Reprezentant Włoch niewykluczone, że jeszcze w trakcie trwającego okienka transferowego zamieni klub z Toskanii na ekipę z Piemontu.

Juventus FC od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie zawodnikiem Violi. Federico Chiesa miałby w szeregach aktualnych mistrzów Serie A wzmocnić rywalizację w ofensywie, mogąc grać zarówno jako klasyczna "9", jak i na skrzydle, co sprawiłoby, że więcej wariantów do gry miałby trener Andrea Pirlo.

Znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio sugeruje, że klub z Piemontu zaoferował Fiorentinie Mattię De Sciglio oraz Daniele Ruganiego. Kłopot w tym, że Fiorentina chciałby jednego z defensorów Juve, ale żadnego z tych, których proponuje Juventus, a Meriha Demirala.

Wiele wskazuje jednak na to, że mistrzowie Włoch nie biorą pod uwagę sprzedaży reprezentanta Turcji, który już wcześniej był obiektem zainteresowania kilku klubów z Premier Legaue, ale klubu ostatecznie nie zmienił.

Transakcja za mniej więcej 60 mln euro


Inne spojrzenie na sprawę ma z kolei ekspert ds. transferów Alfredo Pedulla. Jego zdaniem władze Fioletowych są otwarte na ofertę turyńskiego klubu. Chiesa miałby do Juventusu dołączyć na wypożyczenie za 10-12 milionów euro z opcją transferu definitywnego za 50 milionów euro, a suma ta miałaby być spłacana w czterech ratach.

Aktualnie kluby mają omawiać dokładne warunki spłaty zobowiązania. Między innymi punkt dotyczący tego, ile ostatecznie czasu miałby Juve zająć spłacanie kwoty w wysokości mniej więcej 60 milionów euro za piłkarza.

Warto natomiast odnotować, że Chiesa doszedł już do porozumienia z Juventusem w sprawie warunków indywidualnych. Włoch w klubie z Turynu miałby zarabiać rocznie pięć milionów euro. Juventus fundusze na transakcję z udziałem Chiesy ma zebrać, sprzedając takich piłkarzy jak: Douglas Costa, Mattia De Sciglio i Daniele Rugani. Sami Khedira jest natomiast w trakcie rozmów na temat rozwiązania swojego kontraktu za porozumieniem stron.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

xxBANGxx | 01.10.2020 09:23

Najpierw musi odejść Douglas Costa. Bez tego nie ma szans na taki transfer.

Outlander | 01.10.2020 09:50

...się uparli na tego Chiese jak nie wiem.

Tylko skąd na to kasa jak do tej pory nikt nie odszedł, a transfery miały być dopiero po odejściach?

Monochromatyczn | 01.10.2020 10:08

Czytacie te newsy? Wypożyczenie za 10mln z opcją wykupu za 50mln... spłacanych w czterech ratach. Tzw. życie na krawędzi, ale póki starcza od pierwszego do pierwszego to jest OK ;)

Outlander | 01.10.2020 10:17


@Monochromatyczn, tu nie chodzi tylko o pieniądze wydane na sam transfer ale kontrakty... jest coraz więcej piłkarzy na kontrakcie a nieprzydatnych dla drużyny - trzeba się ich pozbyć żeby zluzować budżet płac na kolejnego piłkarza. Chiesa to kolejny kontrakt a w drużynie już jest Rugani, De Sciglio, Khedira którzy nawet nie grają tylko pobierają pieniądze. Władz zapowiadały że wpierw będą luzować w płacach by potem móc w to miejsce zatrudnić nowego piłkarza. Ci wspomniani piłkarze zarabiają łączenie ok 12 mln euro - to dużo bo nie dają nic na boisku.

wojojuve | 01.10.2020 11:44

12mln? Chyba netto. Sam Khedira inkasuje 6mln netto.

Istvan0285 | 01.10.2020 12:30

@xxBANGxx
I tu sie mylisz, Juve wlasnie dlatego ze go wyporzycza to nei jest zalerzne od Costy.  

Lukaku9 | 01.10.2020 12:30

Brawo niech go ktoś weźmie, według mnie to drugi Bernardechci.

JuveLegia | 01.10.2020 12:41

Już pisałem i się powtórzę, nie Chiesa, a Aouar.
Po co nam Chiesa, kiedy prawą flankę mamy obsadzoną - Kulusevski.
Widzę, że kibice zza granicy na portalach społecznościowych podzielają moje zdanie kto powinien być priorytetem.
Chiesa jest nam zbędny. Płacić tyle za zawodnika, żeby siedział na ławie?
To tak, jakbyśmy pchali się po Donnarume i posadzili go na ławce.
Nie mamy rozgrywającego!

Istvan0285 | 01.10.2020 13:18

@JuveLegia
Jak to nie mamy? Rodrigo to co? To jest jego pozycja. Zreszta Pirlo tlumaczyl dlaczego nie grał.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy