Fabiański z czystym kontem, West Ham z wygraną!

Łukasz Fabiański

West Ham United pokonał w ostatnim niedzielnym spotkaniu angielskiej ekstraklasy Wolverhampton Wanderers 4:0 (1:0). Swoje trzynaste czyste konto w szeregach stołecznej ekipy zaliczył Łukasz Fabiański, który rozegrał całe zawody w szeregach teamu z Londynu.

West Ham United przystępował do swojej potyczki sponiewierany przez COVID-19, gdyż trzej przedstawiciele Młotów mieli pozytywne testa na obecność wirusa w organizmie, a tymi osobami byli: Davida Moyes, Josh Cullen i Issa Diop. Tym samym ten pierwszy prowadził zespół zdalnie. Goście z kolei mieli zamiar zrehabilitować się za porażkę z Man City.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 17 minuty, gdy podanie Pablo Fornalsa wykorzystał Jarrod Bowen. 23-latek popisał się precyzyjnym uderzeniem z lewej nogi, więc West Ham pierwszy objął prowadzenie. Po tym golu londyńczycy szukali kolejnych trafień. Swoje próby mieli Tomas Soucek i Michail Antonio, ale kapitalnymi interwencjami popisywał się Rui Patricio.

Bowen z dubletem, West Ham na dziesiątym miejscu

W drugiej odsłonie West Ham notował kolejne trafienie, podcinając jednocześnie skrzydła swoim przeciwnikom. Najpierw w 57. minucie spotkania swoje drugie trafienie dla Młotów w niedzielny wieczór zanotował Bowen. Wynik rywalizacji przy wsparciu Raula Jimeneza podwyższył Czech Soucek, pokonując golkipera rywali uderzeniem głową. Ostatnie słowo należało natomiast do Sebastiena Hallera, który ustalił wynik meczu na 4:0.

Fakt, że West Ham wygrał swoje spotkanie, oznacza, że “polskie ekipy” w Premier League w trakcie weekendu notowały tylko zwycięstwa, bo Southampton Jana Bednarka pokonało 1:0 Burnley, a Leeds United Mateusza Klicha w pokonanym polu pozostawiło Sheffield United.