REKLAMA
REKLAMA

Paratici: Dzeko nie jest jedyną opcją

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  20.09.2020 21:17
Paratici: Dzeko nie jest jedyną opcją

Fabio Paratici  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Juventus FC w niedzielny wieczór zaczął zmagania we włoskiej ekstraklasie, mierząc się w debiucie Andrei "Maestro" Pirlo na swoim stadionie z UC Sampdorią. Tymczasem przed pierwszym gwizdkiem sędziego dyrektor sportowy Bianconerich potwierdził, że aktualnie klub z Piemontu koncentruje się na wzmocnieniu siły ofensywnej, ale Edin Dzeko nie jest jedyną opcją na wzmocnienie ataku.

Juventus FC w ostatnich miesiącach był łączony z kilkoma zawodnikami do wzmocnienia ataku. Media łączyły z przeprowadzką do Juve między innymi Arkadiusza Milika, czy Urugwajczyka Suareza. Tymczasem w stolicy Piemontu nie ukrywają, że reprezentant Bośni i Hercegowiny w osobie Dzeko nie jest jedynym napastnikiem, który jest kandydatem do wzmocnienia Juventusu.

Dzeko nie jest jedynym kandydatem do gry w Juve


- Prawdą jest, że Juventus potrzebuje napastnika. Wiemy, czego chcemy i spokojnie nad tym pracujemy. Do zamknięcia okienka transferowego pozostało 15 dni, więc nie spieszymy się w tej sprawie - mówił Fabio Paratici w rozmowie cytowanej przez Football Italia.

- Mamy różnych zawodników pod obserwacją, nie tylko Dzeko. Chcemy mieć u siebie napastnika, który będzie potrafił współpracować z Cristiano Ronaldo i Paulo Dybalą - kontynuował działacz.

- Jesteśmy w trakcie poszukiwania jednego napastnika, mamy swoje określone cele, które chcemy spokojnie zrealizować. Niezależnie od tego, jakie kto ma nazwisko - przekonywał Paratici.

Temat Suareza upadł


Przedstawiciel Starej Damy dał do zrozumienia, że listy kandydatów do gry w Juve wypadł napastnik FC Barcelony w osobie Suareza. Urugwajczyk był już dogadany z Juventusem w sprawie warunków indywidualnych, ale kwestie paszportowe sprawiają, że piłkarz nie dołączy do mistrzów Włoch.

- Suareza można usunąć z tej listy, ponieważ czas potrzebny na uzyskanie paszportu jest dłuższy niż czas pozostały do zamknięcie okienka transferowego, czy przekazania listy z kadrą drużyny na Ligę Mistrzów do UEFA - mówił Paratici.

- Analizowaliśmy szczegółowo temat pozyskania Suareza. Był w trakcie załatwiania spraw z włoskim obywatelstwem, więc ocenialiśmy możliwość załatwienia formalności z rejestracją piłkarz - uzupełnił Włoch.

Paratici: Przeznaczeniem Pirlo jest wielkość


W roli szkoleniowca Juve w niedzielę okazję do debiutu w roli trenera miał Włoch Pirlo, który został rzucony na głęboką wodę, mając za cel wywalczenie dziesiątego z rzędu scudetto z Juventusem. Na jego temat Paratici też zabrał głos. - Przeznaczeniem Pirlo jest wielkość. Nie czuje presji, zawsze ma jasne pomysły, więc tak mogę powiedzieć o tym, jak rozpoczął swoją karierę. Jest miłą niespodzianką. Można odnieść wrażenie, że zajmuje się trenerką od wielu lata - podsumował 48-latek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy