Napoli z wygraną, słaby mecz Zielińskiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  20.09.2020 14:25

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli sięgnęło po pełną pulę w meczu pierwszej kolejki Serie A przeciwko Parmie Calcio. Azzurri wygrali 2:0 (0:0). Triumfator ostatniej edycji Pucharu Włoch sięgnął po trzy "oczka" minimalnym nakładem sił.

SSC Napoli meczem wyjazdowym zaczynało zmagania w nowej kampanii włoskiej ekstraklasy. Podopieczni Gennaro Gattuso mierzyli się z Parmą Calcio. Mecz odbywał się pod znakiem debiutu Victora Osimhena w oficjalnym spotkaniu teamu z Kampanii. Nigeryjczyk zaczął zawody na ławce rezerwowych.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji team z południa Włoch dominował nad swoimi rywalami pod względem posiadania piłki. W każdym razie nie miało to przełożenia na sytuacje strzeleckiego. Tym samym po pierwszej połowie wynik na tablicy wynikowej na obiekcie Ennio Tardini wyświetlał rezultat 0:0.

Po zmianie stron worek z bramkami został jednak rozwiązany. Po ponad godzinie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens, który wykorzystał błąd rywali. Oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego, po którym golkiper Gialloblu nawet nie drgnął.

Wynik spotkania ustalił z kolei Lorenzo Insigne. Włoch na listę strzelców wpisał się w 77. minucie. Tym samym Azzurri wygrali swoje spotkanie 2:0, zaczynając udanie rozgrywki ligowe. Dodajmy, że wyczekiwany Osimhen pojawił się na placu gry w 61. minucie, zmieniając Diego Demme. Były piłkarz Lille imponował kocimi ruchami.

Warto zaznaczyć, że całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski niczym nadzwyczajnym się jednak nie wyróżnił. Dla polskiego pomocnika niedzielny mecz był 193. w szeregach Azzurrich. Jak na razie Polak zaliczył w Napoli 22 gole i 15 asyst.