REKLAMA
REKLAMA

Media: Balde Diao wróci do Serie A

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SportItalia  |  17.09.2020 17:52
Media: Balde Diao wróci do Serie A

AS Monaco

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Keita Balde Diao według informacji włoskich dziennikarzy wróci do Serie A. Broniący ostatnio barw AS Monaco piłkarz ma zasilić szeregi UC Sampdorii, podaje SportItalia.

Keita Balde Diao, zanim trafił do ekipy z Ligue 1, to bronił barw SS Lazio. Tymczasem najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że piłkarz ma dołączyć do Sampy na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Łącznie suma transakcji ma wynieść 13 milionów euro.

Za samo wypożyczenie klub z Ligurii ma zapłacić milion euro. Z kolei po roku Sampdoria ma mieć możliwość wykupienia zawodnika na stałe za 12 milionów euro.

25-latek większość swoje piłkarskiej kariery spędził we Włoszech, przechodząc praktycznie przez wszystkie szczeble piłki młodzieżowej w Lazio. Ze stołecznego klubu zawodnik trafił do Monaco w 2017 roku, kosztując wówczas 30 milionów euro.

Włochy drugim domem Keity Balde


W trakcie kampanii 2018/2019 piłkarz miał krótki epizod w Interze Mediolan, ale w klubie z Lombardii zawodnik ostatecznie nie spełnił pokładanych w nim nadziei, więc mediolańczycy nie zdecydowali się na wykupienie Keity Balde po jego wypożyczeniu.

Jeśli faktem stanie się przeprowadzka zawodnika z francuskiego klubu do teamu z portowego miasta, może być to okazja do zaciśnięcia więzów rodzinnych, bo w młodzieżowej drużynie Sampdorii jest brat zawodnika Ibourahima Balde. 21-latek urodzony w Hiszpanii nie miał jeszcze okazji, aby zagrać w Serie A.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy