Genoa pewnie wygrała z Crotone

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  20.09.2020 16:54

Goran Pandev  |  fot. Grzegorz Wajda

W Serie A Genoa CFC wygrała z FC Crotone 4:1 (3:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Destro, Pandev, Zappacosta i Pjaca. To trzeci kolejny triumf klubu z Genui (w meczu domowym) nad tym rywalem.

Co działo się w tej potyczce? Zawodnicy z Genui błyskawicznie zdobyli pierwszego gola w dzisiejszej konfrontacji. W siódmej minucie Ghiglione precyzyjnie dograł do Destro, a temu pozostało tylko wpakować futbolówkę do siatki rywali.

Kilka minut potem było już 2:0 dla podopiecznych Marana. Goldaniga dostrzegł Pandeva, ten znalazł się w sytuacji sam na sam i skrzętnie z niej skorzystał popisując się ładną podcinką.

W 26. minucie mogło być już 3:0, lecz Destro trafił tylko w poprzeczkę. Zemściło się to kilka minut potem. Riviere skorzystał bowiem z dogrania od Moliny i zdobył gola na 1:2.

W 34. minucie gospodarze ponownie byli na dwubramkowym prowadzeniu. Zappacosta ładnie złamał z lewej strony do środka i skutecznie uderzył z dystansu. W 42. minucie goście mogli nieco zmniejszyć straty, ale Magallan uderzył tylko w słupek.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 75. minuty. Ghiglione ładnie wypuścił Pjacę, a ten skutecznie przymierzył z ostrego kąta.

W 84. minucie okazję miał jeszcze Destro, ale tym razem dobrze w bramce spisał się golkiper rywali. Ostatecznie zatem gospodarze zwyciężyli 4:1.