REKLAMA
REKLAMA

Suarez w Perugii będzie zdawał test z języka włoskiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  17.09.2020 14:38
Suarez w Perugii będzie zdawał test z języka włoskiego

Luis Suarez  |  fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Luis Suarez według doniesień włoskich mediów po dzisiejszym treningu udał się do Perugii, gdzie ma przejść test z języka włoskiego. Od jego zdania uzależnione jest to, czy Urugwajczyk otrzyma włoskie obywatelstwo.

Luis Suarez jeszcze niedawno był bliski przeprowadzki do Juventusu FC. Fakt jednak, że sprawa z uzyskaniem włoskiego paszportu nieco się skomplikowała, zdynamizował działania sterników Starej Damy w sprawie poszukiwania innego napastnika. Najnowsze informacje włoskich dziennikarzy wskazują, że do Juve może niebawem dołączyć Edin Dzeko.

Tymczasem La Gazzetta dello Sport i TuttoMercatoWeb ujawniają, że urugwajski napastnik dzisiaj ma przejść egzamin językowy na poziomie B1. To obowiązkowy krok do tego, aby zawodnik mógł się ubiegać o uzyskanie włoskiego paszportu.

Zdanie egzaminu priorytetem


Powyższy test jest poniekąd następstwem zawartego porozumienia pomiędzy Juve a zawodnikiem, bo jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że 33-latek zasili szeregi mistrzów Serie A. Najnowsze informacje w sprawie przyszłości piłkarza wskazują natomiast, że zawodnik może trafić do Atletico Madryt lub Paris Saint-Germain.

W kontekście przyszłości Suareza brany pod uwagę jest też scenariusz związany z tym, że piłkarz zostanie w klubie z Katalonii. Na dzisiaj niewiele klubów może zaoferować Suarezowi zarobki na podobnym poziomie, co Barca, co ma znaczenie przy wyborze nowego pracodawcy przez reprezentanta Urugwaju.

Gdyby Urugwajczyk w trakcie trwającego okienka transferowego nie zmienił klubu, to niewykluczone, że miałoby to miejsce w styczniu. Wówczas temat transferu piłkarza do Juventusu znów mógłby być aktualny.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

dalmare | 17.09.2020 16:54

Suarez rano odbył trening w Barcelonie, do Perugii przyleciał po 15tej, fani czekający przed uniwersytetem fotografowali go o 15:30, egzamin trwał pół godziny, zdał i otrzymał certyfikat, ok. 18tej wylatuje z powrotem do Barcelony.
gazzetta.it/Calcio/Calciomercato/ Juventus/17-09-2020/suarez-volo-per ugia-attesa-il-suo-arrivo-380203818 9587.shtmlseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy