REKLAMA
REKLAMA

Juventus obetnie pensje zawodnikom

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Tuttosport  |  13.09.2020 11:38
Juventus obetnie pensje zawodnikom

Sami Khedira  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Juventus chciałby zaoszczędzić na pensjach paru zawodnikom, aby nieco zwolnić klubowy budżet. Stara Dama, aby zaoszczędzić na wynagrodzeniach piłkarzy, planuje sprzedaż trójki Khedira, Pjaca, De Sciglio.

Juventus, według włoskich mediów, postanowił zaoszczędzić na pensjach niektórych swoich piłkarzy, aby nieco odciążyć kasę klubową. Tuttosport podaje, że Juventus oszczędzając na wynagrodzeniach mógłby jeszcze kogoś sprowadzić do klubu. Stara Dama zaoszczędziła już na Kulusevskim. Szwed powrócił z wypożyczenia z Parmy, aby zająć miejsce Matuidiego, który odszedł do Interu Miami. Tą zamianą klub zaoszczędził 3 miliony euro pensji w skali roku.

Juventus dokonał swego także przy wymianie Pjanica z Arthurem. Stara Dama nie dość, że zyskała młodszego zawodnika, który jeszcze może wykrzesać więcej ze swojego potencjału, to jeszcze zwolniła budżet o kolejne 3 miliony euro. Bośniak zarabiał bowiem 13 milinów euro rocznie w drużynie mistrza Włoch, a nowo nabyty Brazylijczyk będzie zarabiał 10 milinów euro.

Tuttosport donosi, że Juventus w podobnych kategoriach myślał sprowadzając McKenniego. Amerykański były piłkarz Schalke ma zastąpić Khedirę, który niedługo powinien pożegnać się z klubem. Niemiec zarabiał aż 12 milionów euro rocznie, natomiast młody pomocnik będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w kwocie 5 milinów euro.

Oprócz Khediry, klub wystawił na listę transferową Marco Pjacę oraz Mattię De Sciglio. Włoski dziennik podaje, że sprzedaż tych trzech zawodników, miałaby odciążyć budżet Juventusu o około 25 milionów euro w skali roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 13 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

BOYSSAN | 13.09.2020 14:32

Chciałbym żeby piłkarze nie byli nietykalni po podpisaniu kontraktu . Mam nadzieje ze sytuacja Covid zmieni trochę sytuacje na rynku pracy wśród piłkarzykow

MikeMike | 13.09.2020 14:35

Powiedzcie mi, jak to możliwe żeby klub od tak sobie obniżał pensje piłkarzom pod jakimkolwiek pretekstem, bez obopólnej zgody? Przecież wszystko ma swoje miejsce w prawie a obie strony są zobowiązane kontraktem. To nie jest powszechna praktyka zeby sobie wybierać piłkarzy, którym się pensje obniży żeby zaoszczedzić kasę na inne transfery. To przecież nigdy tak nie działało. Wyobraż sobie że dostajesz od pracodawcy wiadomość że od następnego miesiąca zarabiasz 15% mniej. Tak się chyba nie robi, co?

dalmare | 13.09.2020 15:13

News: "Juventus chciałby obciąć pensje paru zawodnikom (...) Piłkarzami, którzy muszą liczyć się z obniżką wynagrodzenia są Khedira, De Sciglio i Pjaca..."-

-  Ma dai... Juventus nie zamierza im "obcinać pensji" (jak miałby to zrobić?) lecz ich sprzedać by zaoszczędzić na ich pensjach:
tuttosport.com/news/calcio/calcio mercato/2020/09/13-73713129/juve_do po_higuain_tre_nomi_caldi_per_un_ri sparmio_di_25_milioni/

Bardzo złe rozumienie tekstu (w skojarzeniu z tym co będzie musiał potrafić Luis Suarez w czwartek... ale pewnie mu jakoś pomogą:)
Dalej wszystkie wymienione zarobki są podane brutto (guadagni lordi), co jest zrozumiałe gdyż mowa o pozbyciu się kosztów klubu, a koszty klubu obejmują pensję plus podatek. Lecz trzeba zaznaczać owo "brutto" gdyż we Włoszech zarobki piłkarzy podaje się netto, zatem liczby mogą wprowadzać w błąd niektórych czytelników (Higuain, Khedira, Kulusevski, McKennie zarabiają ok. połowe podanych w artykule kwot).

BOYSSAN | 13.09.2020 15:37

@MikeMike  

Zaden normalny pracodawca mając dobrego pracownika nie chce mu obcinać pensji. Za to jak ktoś leci w pręta może dostać wypowiedzenie .. u piłkarzy tak nie ma .
Nie wszyscy są profeska jak CR7

borosj | 13.09.2020 16:16

MikeMike przeczytaj całość, a nie tylko durny tytuł i pomyśl chwilę o czym jest w nim mowa. Podpowiem: Juve chce pozbyć się piłkarzy z wysokimi kontraktami (sprzedać ich), a w ich miejscach sprowadzić graczy z mniejszymi apanażami. W tekście padają dwa przykłady, gdzie takie działania się powiodły.
Choć jeśli mam być szczery to raczej chodzi o pozbycie się zbędnych graczy z wysokimi kontraktami, a czy "zmiennicy" dostaną więcej czy mniej to już kwestia drugorzędna.

kamill | 13.09.2020 16:50

Kwoty które są podane jako wynagrodzenia sa z kosmosu i nieprawdziwe

dalmare | 13.09.2020 17:00

^ "borosj | 13.09.2020 16:16 MikeMike przeczytaj całość, a nie tylko durny tytuł i pomyśl chwilę o czym jest w nim mowa. Podpowiem..."-

-  Raczej ja ci "podpowiem". Błędny tekst newsa zoztał zmieniony z:
"Juventus chciałby obciąć pensje paru zawodnikom (...) Piłkarzami, którzy muszą liczyć się z obniżką wynagrodzenia są..."
na: "Juventus chciałby zaoszczędzić na pensjach paru zawodnikom. Stara Dama, aby zaoszczędzić na wynagrodzeniach piłkarzy, planuje sprzedaż..."

Pozostałością pierwotnego tekstu jest "pensjach zawodnikom" zamiast "pensjach zawodników".
--- ----
"kamill | 13.09.2020 16:50"-
-  w oryginale podano kwoty których pozbywa się klub, czyli wynagrodzenia plus podatek

Lukaku9 | 13.09.2020 17:03

Juve, i wszystko jasne.

MarseilleFan | 13.09.2020 17:07

Kamill
Z kosmosu to są takie wynalazki jak ty. Chyba dalmare wyraźnie napisała, że są to kwoty BRUTTO. Poczytaj sobie w internecie o tym to może kiedyś załapiesz róznicę.

MikeMike | 13.09.2020 19:32

@ borosj hehehe oczywiście, że potrafię czytać ze zrozumieniem. Nie moja wina że redakcja popełniła babol. Tekst został zmieniony po moim komentarzu.

MikeMike | 13.09.2020 19:34

Bardzo dobre artykuły przeplatają się z miernym dziennikarstwem na tej stronie. I tak o dwa poziomy wyżej niż dyskusje niektórych użytkowników.

Monochromatyczn | 13.09.2020 22:47

"Juventus obetnie pensje zawodnikom" ...których najpierw sprzeda?
Może Goal.pl obetnie pensje takim tłumaczom.

Kokodzambo | 14.09.2020 11:46

To De Sciglio wciąż gra w Juve? Huh.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
28.09 23:18
28.09 18:53