REKLAMA
REKLAMA

Holandia - Polska: o której mecz?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  04.09.2020 08:46
Holandia - Polska: o której mecz?

Johan Cruyff ArenA  |  fot. Rafał Rusek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W piątek (4 września) rozegrany zostanie mecz Ligi Narodów: Holandia - Polska. Spotkanie reprezentacji Polski z Holandią odbędzie się w Amsterdamie. O której godzinie rozpocznie się mecz?

Holandia - Polska na start Ligi Narodów


Mecz rozegrany zostanie w ramach rozgrywek Ligi Narodów, będących jednym z najnowszych pomysłów Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) na urozmaicenie zmagań drużyn narodowych. W rywalizacji bierze udział 55 reprezentacji, które zostały podzielone na cztery dywizje, od najlepszej do najsłabszej. W każdej z nich czeka nas rywalizacja w grupach, w większości składających się z czterech zespołów.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy 1 dywizji A razem z zespołami Holandii, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny. Zwycięzca grupy otrzyma prawo gry w turnieju finałowym Ligi Narodów, który rozegrany zostanie jesienią przyszłego roku. Gra toczyć się będzie również o uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli, które jest równoznaczne ze spadkiem do niższej dywizji.

Mecz pierwszej kolejki Holandia - Polska rozegrany zostanie już dzisiaj (4 września). W najbliższy poniedziałek obie drużyny czekają natomiast kolejne spotkania. Zespół Jerzego Brzęczka zagra na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną, natomiast Pomarańczowi zmierzą się z Włochami.

Holandia - Polska: bilans pojedynków


W ostatnim czasie obie drużyny nie miały zbyt często okazji do stawania naprzeciwko siebie. W ciągu ostatnich 25 lat mierzyły się tylko dwa razy w meczach towarzyskich, które kończyły się triumfami Pomarańczowych. Ostatni mecz miał miejsce w czerwcu 2016 roku w Gdańsku i zakończył się wygraną 2:1 podopiecznych Danny'ego Blinda.

Biało-Czerwoni na zwycięstwo z Holandią czekają od 1979 roku, kiedy w eliminacjach do Mistrzostw Europy wygrali w Chorzowie 2:0. Była to jedna z trzech wygranych polskiego zespołu w dotychczasowych konfrontacjach obu reprezentacji. Holendrzy na swoim koncie mają sześć zwycięstw, a sześć meczów zakończyło się remisami. Piątkowe spotkanie Holandia - Polska będzie 16. pojedynkiem obu drużyn w historii.

Holandia - Polska: godzina meczu


Dla obu zespołów będzie to pierwsze spotkanie po prawie dziesięciomiesięcznej przerwie i pierwsze w drugiej edycji Ligi Narodów. Obie drużyny gościć będą na stadionie Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie, gdzie na co dzień występuje zespół Ajaksu. Pierwszy gwizdek sędziego, podobnie jak w przypadku większości innych meczów Ligi Narodów, zabrzmi o godzinie 20:45. Kilkadziesiąt minut wcześniej powinniśmy natomiast poznać wyjściowe składy Biało-Czerwonych i Pomarańczowych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy