REKLAMA
REKLAMA

Pirlo: Trudne przygotowania i wysokie oczekiwania

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  03.09.2020 22:27
Pirlo: Trudne przygotowania i wysokie oczekiwania

Andrea Pirlo  |  fot. Getty Images

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo jest zadowolony z entuzjazmu, z jakim jego drużyna rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Nie ukrywa jednak, że przed jego zespołem jest jeszcze daleka droga, także ze względu na brak możliwości pracy ze wszystkimi zawodnikami.

Pirlo po zakończeniu ostatniego sezonu zastąpił na stanowisku trenera Maurizio Sarriego. Stara Dama niedawno rozpoczęła pod jego okiem przygotowania do nowego sezonu, ale w tym tygodniu nowy trener nie ma do swojej dyspozycji zawodników, którzy rozjechali się na zgrupowania swoich reprezentacji.

- Mam dobre wrażenia, zaczęliśmy przygotowania z entuzjazmem. Po kilku dniach chłopaki wyjechali jednak z drużynami narodowymi, ale my nadal pracujemy z tymi, którzy tu zostali. Chłopcy są chętni do pracy, odkryli nową metodologię z kilkoma nowymi ćwiczeniami, których nigdy wcześniej nie wykonywali i wywołuje to u nich entuzjazm - powiedział Pirlo w rozmowie z klubową telewizją, cytowany przez Football Italia.

- Droga będzie długa, również dlatego, że nie będziemy mieli zbyt wiele czasu na pracę z wieloma zawodnikami, którzy wyjechali. Ale dobrze pracujemy z tymi, których mamy do dyspozycji. Mam nadzieję, że przekażę im kilka pomysłów, nad którymi pracujemy od pierwszego dnia - kontynuował.

Szybki odbiór piłki celem Juventusu


Andrea Pirlo nie ukrywa, że chciałby aby jedną z cech prowadzonego przez niego zespołu był szybki odbiór piłki. - Agresja i chęć odzyskania piłki po jej stracie, to jest coś, nad czym dużo pracujemy. Patrząc nad ostatnią Ligę Mistrzów, drużynami, które zaszły daleko, były te, które próbowały odzyskiwać piłkę w jak najkrótszym czasie. To musi być cecha, która nas wyróżnia - mówił nowy szkoleniowiec Starej Damy.

Wysokie oczekiwania


Juventus od wielu lat dominuje na włoskich boiskach, ale fani zespołu liczą również na sukcesy w europejskich pucharach. W ostatnim czasie Stara Dama nie była w stanie spełnić ich oczekiwań w tym zakresie. Pirlo zapewnia jednak, że jego drużyna zrobi wszystko, aby zadowolić fanów w nadchodzącym sezonie.

- Damy z siebie wszystko. Na pewno będziemy mieli wielką chęć pokazania kibicom, że Juventus chce wygrać dziesiąte z rzędu Scudetto i dotrzeć do finału Ligi Mistrzów. Jest wielkie pragnienie i wysokie oczekiwania, ale zamierzamy zrobić wszystko co w naszej mocy - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Monochromatyczn | 04.09.2020 00:48

Po cholerę komu teraz ta Liga Narodów? Dwa tygodnie na przygotowanie do sezonu, a Pirlo przez reprezentacje nie ma do dyspozycji 9-ciu najlepszych piłkarzy i trzech kolejnych z kontuzjami. Uprzedzam - w pierwszych kolejkach bądźmy cierpliwi i wyrozumiali, jestem spokojny że się opłaci :)

Meryl72 | 04.09.2020 13:52

Chciwość nie zna granic. Kolejny wynalazek, żeby tylko zarobić na transmisjach, a sensowność tych rozgrywek żadna. Efekt to jeszcze więcej spotkań w nogach zawodników i szanse na kontuzje. Tym bardziej teraz mogliby sobie te kadry darować.

Sylvinho88 | 04.09.2020 15:26

Mnie to w ogóle wkurvia jak mi sezon przerywają meczami na reprezentację.

BOYSSAN | 04.09.2020 16:22

Pełna zgoda , nie ma nic gorszego jak mecze o puchar sołtysa , czyt. lidze narodów :)

funjuve | 04.09.2020 16:35

Panowie, pełna zgoda. To jest całkowicie niepotrzebne, żeby przed rozpoczęciem sezonu rozgrywek klubowych narażać piłkarzy na kontuzje (czasami też ciężkie kontuzje). A fuj..., odpukać. Ta cała Liga Narodów to jest potrzebna jak kwiatek do kożucha.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy