REKLAMA
REKLAMA

Bayer porozumiał się z Romą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sport Italia  |  31.08.2020 17:34
Bayer porozumiał się z Romą

Patrick Schick  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Transfer Patrika Schicka z Romy do Bayeru Leverkusen jest już na ostatniej prostej. Jak informuje Sky Sport Italia, oba kluby doszły już do porozumienia w sprawie warunków transakcji, dzięki której reprezentant Czech będzie mógł kontynuować karierą na boiskach niemieckiej Bundesligi.

Poprzedni sezon 24-letni napastnik spędził na wypożyczeniu w RB Lipsk, w barwach którego zdobył 10 bramek w 22 ligowych występach. Półfinalista Ligi Mistrzów liczył na zatrzymanie piłkarza w zespole, ale nie zdołał porozumieć się w tej kwestii z przedstawicielami włoskiego klubu. Na przeszkodzie stanęły zbyt wygórowane, zdaniem niemieckiego zespołu, oczekiwania finansowe Romy.

Schick zagra w Leverkusen


Po sprawdzonego na niemieckich boiskach Schicka postanowili sięgnąć przedstawiciele Bayeru Leverkusen, którzy od kilkunastu dni prowadzili zaawansowane negocjacje z Romą. Jak informuje Sky Sport Italia, zakończyły się one porozumieniem, na mocy którego Bayer zapłaci za czeskiego napastnika około 27 milionów euro. W umowie między klubami znajdzie się również zapis gwarantujący Romie procent od kolejnej transferu.

Schick w drużynie z Leverkusen prawdopodobnie zastąpi Kaia Havertza. Utalentowany reprezentant Niemiec ma wkrótce pożegnać się z klubem i przenieść się do londyńskiej Chelsea.

Definitywne pożegnanie z Romą


24-letni Czech zawodnikiem Romy był od czerwca 2017 roku, kiedy dołączył do niej za 42 miliony euro z Sampdorii Genua. Pobyt na Stadio Olimpico nie był dla niego do końca udany. Co prawda wystąpił w 58 spotkaniach, ale zdobył w nich tylko osiem bramek i zanotował zaledwie trzy asysty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy