REKLAMA
REKLAMA

Pirlo: Jestem w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  25.08.2020 16:29
Pirlo: Jestem w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie

Andrea Pirlo  |  fot. Getty Images

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Po raz pierwszy w roli trenera Juventusu FC obecny na konferencji prasowej był dzisiaj Andrea Pirlo. Opiekun Starej Damy przekonywał w jej trakcie, że przybył do ekipy z Piemontu po to, aby przywrócić w niej entuzjazm. Włoch dał też do zrozumienia, że Igor Tudor był dla niego najlepszą opcją na asystenta.

Przypomnijmy, że Pirlo na stanowisku pierwszego szkoleniowca Juve zastąpił Maurizio Sarriego. 41-latek jest zdania, że znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Na wszystko przyjdzie czas


- Chcę przywrócić entuzjazm w klubie. Powiedziałem chłopakom dwie rzeczy, gdy się spotkaliśmy. Po pierwsze musimy grać piłką, a po drugie, gdy ją stracimy, należy ją jak najszybciej odzyskać - powiedział Pirlo cytowany przez Football Italia.

- Jestem pewny tego, że znalazłem się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Jak będzie grał mój zespół? Możemy grać trzema lub czterema defensorami. Nie mam jeszcze wymyślonego ustawienia na grę. Na wszystko przyjdzie czas - kontynuował Włoch.

- Będziemy rozmawiać z zawodnikami. W trakcie treningów będziemy ich przekonywać do naszych pomysłów. Cel Juve jest jasny, zwycięstwo. Na tym się będziemy skupiać - zaznaczył opiekun Bianconerich.

- Gdy pojawiłem się w Juve, czułem się swobodnie. Spotkałem wielu ludzi, z którymi współpracowałem w przeszłości - dodał były reprezentant Włoch.

Idealny asystent


Do turyńskiej ekipy wrócił także Chorwat Tudor. Na jego temat Pirlo też wyraził kilka zdań, przekonując, że wybrał idealnego asystenta.

- Tudor był moim wyborem. Potrzebowałem asystenta z doświadczeniem, byłego piłkarza i byłego obrońcę, a przede wszystkim człowieka z pewnym typem osobowości - mówił trener Juventusu.

- Igor był również zawodnikiem Juve, więc to idealny asystent - zaznaczył Pirlo.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

slavoy | 25.08.2020 16:54

To faktycznie taki ważny news?..

Untouchables | 25.08.2020 23:23

Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe jak zagrają cały sezon mając dwóch napastników..seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy