REKLAMA
REKLAMA

Kontuzja Boatenga. Czy zagra w finale LM?

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Bild  |  20.08.2020 19:04
Kontuzja Boatenga. Czy zagra w finale LM?

Jerome Boateng  |  fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Hansi Flick potwierdził, że podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Lyonem (3:0) Jerome Boateng nabawił się urazu mięśniowego. W Bayernie Monachium starają się być dobrej myśli i liczą na to, że zawodnik wykuruje się na sobotni finał.

Podczas pojedynku z Lyonem Boateng wytrzymał tylko pierwsze czterdzieści pięć minut. W przerwie został zastąpiony przez Niklasa Suele. Przeprowadzone po spotkaniu badanie wykazało, że defensor ma problemy mięśniowe.

Boateng zagra w finale?


Sztab medyczny mistrzów Niemiec ma jednak stanąć na głowie, by Boateng wykurował się do sobotniego finału Champions League przeciwko Paris Saint-Germain. Na razie nie ma ryzyka, by gracz miał znaleźć się poza meczową kadrą.

- Zakładamy, że będzie mógł zagrać w tym meczu od pierwszej minuty - powiedział trener Bawarczyków. Wszystko zależy jednak od badań, jakie zostaną przeprowadzone w piątek.

Podstawowy defensor Bayernu


Warto wspomnieć, że 32-latek zagrał w tym sezonie w trzydziestu siedem meczach Bayernu. Dobrze spisywał się zwłaszcza w drugiej części rozgrywek i był w ostatnim czasie jednym z kluczowych ogniw zespołu Hansiego Flicka. Jego absencja podczas finału byłaby na pewno odczuwalna i przysporzyłaby Niemcom problemów.

Finał przeciwko PSG zostanie rozegrany 23 sierpnia o 21:00.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Bastor2703 | 20.08.2020 19:55

Oby był zdrowy. Sule po kontuzji gra słabo. Innej rozsądnej opcji nie ma.

bundes | 20.08.2020 20:37

Byle nie Sule bo ten zwrotny jak wóz z węglem się połamie kryjąc Mbape, to już wole Pavarda na środku z Alabą a boki jak ostatnio. Jeszcze zastanawia Hernandez kupiony za rekordową sumę który ma odciski na tyłku od tej ławki

Asgaard | 22.08.2020 23:04

To akurat mogłoby okazać się wzmocnieniem... Ale Sule... Oby nie xDseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy