REKLAMA
REKLAMA

Eriksen: Zapracowaliśmy na ten finał

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  19.08.2020 16:12
Eriksen: Zapracowaliśmy na ten finał

Christian Eriksen  |  fot. Grigoriy Sokolov / Sputnik/ Hepta / Sport Pic

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Inter Mediolan przygotowuje się do piątkowego finałowego spotkania Ligi Europy. Rywalem Nerazzurrich w meczu, który rozegrany zostanie w Kolonii, będzie Sevilla. Christian Eriksen jest przekonany, że trofeum trafi do jego zespołu.

Finałowy turniej Ligi Europy rozgrywany jest w Niemczech. Piłkarze Interu i innych zespołów muszą zaakceptować konieczność stosowania się do wielu wymogów sanitarnych. - Są różne rzeczy, do których trzeba się zastosować, ale to rozumiemy. Na przykład cały czas trzeba nosić maseczkę. Zwykle można wyjść z hotelu na spacer, teraz jest to niemożliwe. W tej chwili nie można zrobić wiele poza jedzeniem, spaniem, wyjściem z pokoju, treningiem i powrotem. Spędzamy dużo czasu w pokoju i w łóżku - powiedział Eriksen dla InterNews.

Eriksen: Zapracowaliśmy na ten finał


Reprezentant Danii podkreśla, że znalezienie się w finale jest konsekwencją świetnej pracy wykonanej przez zespół oraz sztab szkoleniowy. - Dlatego tutaj jesteśmy. Doszliśmy tak daleko, tylko dlatego, że sami na to zapracowaliśmy. Gdybyśmy przegrali pierwsze spotkanie, nie byłoby nas tutaj. Jesteśmy profesjonalnymi piłkarzami, wygraliśmy kilka spotkań i dotarliśmy do finału - mówił pomocnik Interu Mediolan.

Kolejny finał Duńczyka


Dla Eriksena piątkowe spotkanie w Sevillą będzie kolejną szansą na występ w finale europejskiego pucharu. Przed rokiem duński pomocnik miał okazję grać w barwach Tottenhamu Hotspur w finale Ligi Mistrzów.

- Muszę przyznać, że finał Ligi Mistrzów był świetny, mimo że przegraliśmy. Teraz celem jest to, aby sytuacja była inna niż w ubiegłym roku - mówił Eriksen. - Oczywiście granie bez kibiców nie będzie tym samym. Tęsknimy za ich wsparciem, tęsknimy za atmosferą, którą potrafią stworzyć na stadionach. Finał będzie inny, ale cały czas do zdobycia jest trofeum - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

24.10 12:52