LE: Inter rozbił mistrza Ukrainy, Nerazzurri w finale

Lautaro Martinez
Obserwuj nas w

Jednostronny przebieg miał mecz w ramach 1/2 finału Ligi Europy, w którym Inter Mediolan mierzył się z Szachtarem Donieck. Ekipa z miasta mody pokonała mistrzów Ukrainy 5:0, dzięki czemu to podopieczni Antonio Conte już w najbliższy piątek w finale rozgrywek zmierzą się z Sevillą FC.

Mediolańczycy do swojej potyczki przystępowali w roli zdecydowanego faworyta. W każdym razie ekipa z Ukrainy podbudowana ostatnią serią kolejnych zwycięskich meczów liczyła na to, że może pokusić się o niespodziankę w rywalizacji z wicemistrzami Serie A.

Argentyński błysk

Wynik rywalizacji na Düsseldorf Arena został otwarty w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez. Argentyńczyk wykorzystał świetne dośrodkowanie Nicolo Barelli, pokonując golkipera rywali po uderzeniu głową. Tym samym na przerwę mediolański team udał się z jednobramkową zaliczkę.

Po zmianie stron miała natomiast miejsce prawdziwa rzeź niewiniątek. Inter robił, co chciał z ekipą z Ukrainy. Następstwem tego były kolejne cztery trafienia mediolańskiej drużyny, która w świetnym stylu wypunktowała ekipę dowodzoną przez Luisa Castro.

33 gole Lukaku, Belg goni Brazylijczyka Ronaldo z 34 trafieniami

Gol na 2:0 dla Czarno-niebieskich padł w 65. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Danilo D’Ambrosio. Włoch zdobył bramkę po uderzeniu głową. Tym samym świetną asystą popisał się Marcelo Brozovic. Tymczasem dziesięć minut później kolejne trafienie zaliczył Lautaro Martinez, więc losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte.

W ostatnich dwunastu minutach spotkania swoje dwa gole dołożył z kolei Romelu Lukaku. Belg czwartą bramkę dla Interu zdobył w 78. minucie, wykorzystując podanie do Argentyńczyka Martineza. Z kolei w 84. minucie reprezentant Belgi ustalił wynik rywalizacji na 5:0, zamieniając na gola podanie Stefana De Vrija.