REKLAMA
REKLAMA

AS Roma z nowym właścicielem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  17.08.2020 18:40
AS Roma z nowym właścicielem

Serie A

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zgodnie z medialnymi doniesieniami dzisiaj zakończyła się sprawa transakcji dotyczącej zmiany właścicielskiej w AS Romie. Dan Friedkin przejął klub z Wiecznego Miasta od Jamesa Pallotty. - Naszą wspólną wizją jest preferowanie zrównoważonego, długoterminowego podejścia inwestycyjnego zamiast szybkich rozwiązań o wątpliwej trwałości - stwierdził teksański biznesmen w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Warto odnotować, że negocjacje związane ze zmianą właściciela w Romie trwały od kilku miesięcy, na co wpływ miała również pandemia koronawirusa. 17 dzień sierpnia wyznacza w każdym razie nową erę w historii klubu. Suma transakcji zamknęła się w kwocie 591 milionów euro, wliczając w tę kwotę koszt przejęcia długo stołecznego klubu.

- Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny AS Romy - powiedział Dan Friedkin, dyrektor generalny i prezes The Friedkin Group.

Friedkin przejmuje klub od Pallotty


- Jak niedawno napisał jeden z fanów: "Weź nasz kultowy klub i uczyń go jednym z największych na świecie". Zamierzamy to zrobić. Nasze zaangażowanie na rzecz Romy jest pełne. Będziemy bardzo obecni w Rzymie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, wyruszając w tę ekscytującą podróż - kontynuował.

- Zdajemy sobie sprawę, że powierzono nam zespół, który jest istotną częścią duszy Rzymu i jest to odpowiedzialność, którą uważamy za pokorną i którą zawsze będziemy traktować bardzo poważnie- - zaznaczył Friedkin.

Ambitne plany Wilków


-Jako właściciele firm staramy się identyfikować i wspierać silne zespoły kierownicze i przywództwo. Guido Fienga udowodnił, że jest świetnym dyrektorem generalnym Romy i razem opracowaliśmy ambitny i zdyscyplinowany biznesplan - przekonywał 54-latek.

- Udzielimy mu wsparcia, wskazówek i środków, aby zrealizować ten plan, aby pomóc mu skupić się na tych kluczowych tygodniach. Przede wszystkim jego osoba będzie przemawiała w najbliższym czasie w imieniu Romy - ujawnił Friedkin.

Odnotujmy, że ze względu na ograniczenia COVID dokumenty zostały podpisane w trzech różnych krajach, ponieważ Dan Friedkin udzielał się w sprawie za pośrednictwem wideokonferencji z Houston, jego syn Ryan był w Londynie, a dyrektorzy Romy Guido Fienga i Mauro Baldissoni przebywali w stolicy Włoch.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

TteamWand | 17.08.2020 18:47

Ktoś napisze czy gość chce inwestować na bogato w Rzymian ?:)

szefPSG | 17.08.2020 19:21

Roma pewnie znowu zacznie wydawać na potege i bedzie robic jakies wałki z FFP.

Tiberinus | 17.08.2020 20:38

Podejrzewam, że będą wydawać więcej niż James ale i tak  za małoseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy