REKLAMA
REKLAMA

Matuidi: Sytuacja się zmieniła

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: L'Equipe  |  16.08.2020 17:15
Matuidi: Sytuacja się zmieniła

Blaise Matuidi  |  fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Blaise Matuidi w przyszłym sezonie nie będzie już bronił barw Juventusu. Doświadczony pomocnik rozwiązał niedawno za porozumieniem stron swój kontrakt ze Starą Damą oraz związał się z Interem Miami. 33-latek uważa, że to odpowiedni czas w jego karierze na dokonanie takiej zmiany.

- Nadszedł czas na zmianę kierunku. Pierwszy kontakt z Interem Miami miał miejsce w grudniu, ale wtedy uznałem, że to za wcześniej w mojej karierze. Zbliżało się wówczas Euro i nie mieliśmy tych wszystkich problemów z koronawirusem. Zdecydowałem się na pozostanie w Juventusie - powiedział Matuidi w rozmowie z L'Equipe.

- Kiedy zadzwonili do mnie ponownie w czerwcu, sytuacja była zupełnie inna. Pobyt w kwarantannie uświadomił mi, że muszę myśleć o mojej rodzinie i spędzać z nią więcej czasu. Spojrzałem wstecz na moją karierę i pomyślałem, czego jeszcze oczekuję? - kontynuował.

Matuidi: Nie miałem żadnych problemów z Sarrim


- Decyzję podjąłem na początku lipca i poprosiłem dyrektorów Juventusu o rozwiązanie mojej umowy rok wcześniej. Wtedy nie wiedziałem, że dostaniemy nowego trenera - dodał francuski pomocnik nawiązując do decyzji władz klubu, które zwolniły Maurizio Sarriego i zatrudniły w jego miejsce Andreę Pirlo.

- Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów na poziomie osobistym. Jest trenerem, który bardzo dużo pracuje nad taktyką i uważam, że jest również osobą nieśmiałą, która niekoniecznie uważa za naturalne wychodzenie do ludzi. Zaskoczył mnie, ponieważ w okresie kwarantanny, dzwonił do mnie każdego dnia, aby sprawdzić, jak sobie radzę - dodał.

- Sarri miał kilka trudnych decyzji do podjęcia. Zawodnicy byli na różnym poziomie przygotowania i było to skomplikowane. Wiem, że nie byłem w najlepszej formie, a inni zasłużyli na to, aby grać, więc nie czuję żalu o miejsce na ławce podczas meczu z Lyonem - powiedział Matuidi.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

robycalcio | 16.08.2020 20:16

klasa
zawsze go lubiłemseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy