Setien chwali Barcę za determinację w meczu z Napoli

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: El Chiringuito  |  09.08.2020 09:03

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
FC Barcelona pokonała w sobotnim boju 1/4 finału Ligi Mistrzów zawodników SSC Napoli 3:1, dzięki czemu znalazła się w gronie ośmiu najlepszych drużyn rozgrywek. Po zakończeniu tego meczu pochwał w kierunku swoich podopiecznych nie szczędził opiekun teamu z Katalonii.

Losy batalii toczonej na Camp Nou zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach rywali, gdy hiszpański zespół wykorzystał fakt, że team z Serie A przespał pierwsze 30 minut meczu. Tym samym w ciągu pół godziny gry Blaugrana wypracowała sobie dwubramkową zaliczkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Luis Suarez dołożył jeszcze trzecie trafienie dla swojej drużyny, na co Napoli odpowiedziało tylko golem Lorenzo Insigne. Jednocześnie w dwumeczu Barca pokonała Azzurrich 4:2.

Setien: Mój zespół zasłużył na zwycięstwo

- Chcieliśmy się upewnić, że damy radę i spotkanie z odpowiednią mentalnością i zaangażowanie - powiedział Quique Setien w rozmowie z El Chiringuito.

- Zespół zagrał dobrze i zasłużył na zwycięstwo. Rywale sprawili nam co prawda trochę kłopotów, ale kontrolowaliśmy grę w pierwszej części rywalizacji - kontynuował Hiszpan.

Uraz Messiego niegroźny

Były trener Real Betis dał też do zrozumienia, że kontuzja Leo Messiego, której Argentyńczyk doznał w pierwszej połowie spotkanie, nie jest tak straszna, jak początkowo się obawiano. Kapitan Barcy doznał swojego urazu w doliczonym czasie pierwszej połowy. W każdym razie opiekun Blaugrany jest spokojny o to, że Messi będzie mógł wystąpić w boju przeciwko Bayernowi Monachium, który będzie miał miejsce w przyszłym tygodniua, a stawką tego starcia będzie awans do 1/2 finału Ligi Mistrzów.