LM: Barcelona eliminuje Napoli!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Goal.pl  |  08.08.2020 23:00

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
FC Barcelona melduje się w 1/4 finału Ligi Mistrzów, pokonując Napoli 3:1 w meczu rewanżowym na Camp Nou. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Aż cztery gole padły w pierwszej połowie, natomiast w drugiej odsłonie meczu, nie ujrzeliśmy bramek. 70. minut zagrał Piotr Zieliński, a od 79. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, choć to gospodarze stwarzali sobie więcej groźnych okazji. Bardzo ładnie w mecz weszli piłkarze Napoli. Już w drugiej minucie po błędzie Pique piłkę w pole karne otrzymał Mertens, Belg trafił jednak tylko w obramowanie bramki.

Pierwszy gol padł w 10. minucie. Rzut rożny miała wtedy Barcelona. Piłkę w pole karne dośrodkował Rakitić, a Lenglet dobrze wywalczył sobie pozycję w polu karnym, będąc na granicy faulu. Francuz uderzył piłkę głową i otworzył wynik meczu.

W 23. minucie piłkę na skrzydle przed polem karnym otrzymał Messi. Argentyńczyk postanowił zejść do środka, mijając dwóch rywali. Będąc już przewracanym, Messi zdołał jeszcze oddać strzał po dłuższym słupku, który był na tyle dobry, że Ospina mimo dotknięcia piłki, musiał wyciągać ją z siatki.

W 30. minucie do dogodnej sytuacji doszła Barcelona. Strzał w polu karnym oddał wtedy Suarez, ale został on sparowany przez Ospinę. Do odbitej piłki doszedł De Jong, który dośrodkował w pole karne. Piłkę przyjął Messi i z bardzo bliskiej odległości pokonał kolumbijskiego bramkarza. Gol jednak nie został uznany, gdyż przy przyjęciu Messiego dopatrzono się ręki.

Do podwyższenia prowadzenia doszło jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wtedy to Messiego sfaulował Koulibaly, który kopnął w nogę Argentyńczyka. Do wykonania jedenastki podszedł Suarez, który bez wahania zmusił Ospinę do ponownego wyciągania piłki z siatki.

Parę chwil potem, rzut karny został przyznany dla Napoli. Rakitić sfaulował wtedy Mertensa. Do piłki podszedł Insigne, który uderzył w przeciwny róg niż ten, w który rzucił się Ter Stegen. Włoch, dzięki tej bramce, dał na nowo nadzieję Napoli na wyeliminowanie Barcelony.

W drugiej połowie znacznie częściej atakowało Napoli. Bardzo dobrą sytuację zmarnował Lozano, który otrzymał dośrodkowanie od Insigne, ale przy strzale głową za bardzo podszedł pod piłkę, posyłając ją nad bramką. W 79. minucie meczu na placu gry pojawił się Arek Milik, który był bardzo blisko zaliczenia tak zwanego wejścia smoka. Polak w 81. minucie wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów i zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się przy jego golu pozycji spalonej.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1, który zapewnił awans Barcelonie.

Komentarze | 45 komentarzy

Elseid_Design | 08.08.2020 23:09

Barcelona była lepsza. Tyle w temacie. Napoli jedziemy dalej!

xxBANGxx | 08.08.2020 23:10

Komentatorzy w TVP to fanboje Barcelony. Musiałem dać mute, bo nie mogłem ich już słuchać, heh. Brawo dla Barcelony, rozegrali to perfekcyjnie, nie to co Juventus z Lyonem. Gratuluję awansu, natomiast w Neapolu jest jeszcze dużo do poprawy.

Ps. Arthur Melo został wyproszony ze stadionu, lol. To jest komedia.

Yang | 08.08.2020 23:10

W ćwierćfinale szykuje się powtórka z 2012 roku. Pomimo setek milionów euro wydanych na transfery, Barca bez Messiego to poziom Betisu

kuppanjaja | 08.08.2020 23:11

Grande Quique !!! Grande Messi !!! xD

kuppanjaja | 08.08.2020 23:15

@ Yang tak jakby AC Milan nie wydał w ostatnich latach milionów.. Hipokryta.

sk13 | 08.08.2020 23:16

Nie miałem czasu za bardzo po powrocie oglądać Barcy, ale widzę, że nie wiele się zmieniło. Potencjał piłkarzy jest niewykorzystywany, biegać za bardzo się nie chce, zamiast przyklepać awans to oddają pole rywalowi (gdyby Milik nie był na spalonym i zrobiłoby się 3:2 to na pewno Napoli by strzeliło trzecią bramkę, bo w Katalonii gra się dopiero przy niekorzystnym wyniku...), młodzi nie grają, mimo że wcześniej jako jedyni poza Leo potrafili rozruszać grę itd. Żaden trener tu chyba nic nie zmieni dopóki stara gwardia się trzyma.

Griezmann to jest jakieś nieporozumienie, 100 mln za zawodnika, który jedyne co robi to spowalnia akcje i podaje do tyłu, fantastyczny transfer (nie wnikając już w to dlaczego tak to wygląda). De Jong widać, że dużo potrafi, spokój w rozegraniu, dziś 2 świetne podania do Leo (gdzie tam była ręka?) i Suareza, ale ogólnie też jego potencjał jest marnowany.

No cóż, teraz jeszcze tylko wpie*dol od Bayernu i wakacje, oby 7 bramek tym razem nie wpadło. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Puig, Fati, może Trincao i Pedri będą grali więcej i będzie się to lepiej oglądało. Ciągle też jest jakaś nadzieja, że Dembele się ogarnie i nie będzie łapał kontuzji, zobaczymy.

Hanolus | 08.08.2020 23:17

Milik w 10 minut pokazał więcej niż Mertens przez cały mecz. Ciekawe co na to naczelny hejter Arka, Tulipan.

NewMaldini | 08.08.2020 23:17

@xxBANGxx

Barcelona koniecznie z angielskim komentarzem.

Napoli nie zasłużyło na awans, ale czym by był mecz Barcelony w LM bez kontrowersyjnych decyzji sędziego. To już chyba tradycja.

JerryF | 08.08.2020 23:21

Nie oglądałem całości, ale w końcówce Napoli z Barcelona na wyjeździe zagrało lepiej niż Juve u siebie z Lyonem.

Yang | 08.08.2020 23:21

Barcelonie potrzebna jest spora rewolucja bo inaczej skończą jak Milan i MU, którzy dopiero teraz zaczynaja coś tam pokazywać.

No i trener z jajami, obecny Pan tylko ciągnie ich w dół

V1ctor | 08.08.2020 23:24

NewMaldini
Też się właśnie zastanawiałem gdzie tam była reka przy drugim golu Messiego.
Ten VAR to porażka.

MateuszDabrowsk | 08.08.2020 23:35

Nie wróżę Barcelonie długiej przygody w Lidze Mistrzów.

DiffretAngle | 08.08.2020 23:39

Panowie, to na Polsacie niestety cała wiara za Neapoli, ciągle "nasi Polacy". Też już słuchać się nie dało.
Tylko co z tego, jak dobrych, profesjonalnych - przerwy w grze wypełniających ciekawą analizą meczu, a nie anegdotami z życiorysu Tomka Hajty w Shalke - jest może w pl ze 6. Przy czym mają swoje specjalizacje i nie każdy może każdy mecz skomentować.

Co do clue. Mecz trochę na proste sztuczki dającego się nabrać Neapoli (ostro do pressingu, a potem dwie linie jednym podaniem Barcy minięte), ale z gry ciekawe, momentami ładnie kombinacyjnie grające, ze sporą jakością. W Barcy Messi, De Jong, Roberto, Alba, Semedo i ŚO. Reszta źle albo gorzej. Rakitić strasznie grał, prokurował straty, chciał się odegrał i sprokurował rzut wolny, dał durnego karnego. On w ogóle nie powinien wyjść na ten mecz, a dograł go do końca.
Neapoli to nie jest zespół "tępych mięśniaków". Tam się nie ma co bać o Puiga, a chłopak ma opanowaną grę na jeden kontakt, jest szybszy niż reakcje obrońców, ruchliwy, pod grą. Mając do dyspozycji De Jonga, chłopak miałby masę rzeczy do wyczarowania. Ansu też nie zagrałby gorzej niż Griezzman, którego powinni cofnąć do Juvenilu Barcy i 3-4 lata to uczyć przyjęcia piłki i odegrania na jeden kontakt. Dostaje co szybszą i trudniejszą piłkę to gubi, traci, wypędza się ze światła bramki. Top Ansu lepiej robi niż on, a jeszcze umie dryblować i fakt że jest taka groźba, powstrzymałoby trochę zapędy ofensywne prawego obrońcy Neapoli, który na Ansu musiałby uważać.
Niestety dziadyga nie ma jaj, pośle na alibi staruchów, zmiany zrobi w 80 minucie defensywne, kiedy Neapoli kilka sytuacji stworzy, czyli zamiast jaj ma kupę w gaciach i tyle jego.

Co do ręki Messiego na - sędzia jak najbardziej się broni, jeśli choćby muśnięcie o rękę napastnika jest, bo wykładnia przepisów jest taka, że nie można sobie w ataku pomóc ręką. Przy czym przepisy nie uwzględniają jak przy grze w obronie takich okoliczności jak dystans od zagrywającego , czy obrońcy który się machnął, tego czy ręka była naturalnie, czy był w ogóle ruch ręką, czy obrys ciała. Tu jest 0-1 albo otarło albo nie. To chyba była próba uproszczenia interpretacji przepisów, ale jak po tej sytuacji widać nieudana, bo Messi ani ręką nie ruszył, ani sobie nie pomógł, piłka "przeleciała" obrońcę i się odbiła "gdzieś" może ocierając minimalnie, a on ją po prostu strzelił.

Kulibaly za to dziś przyVaranił ładnie. Może gdyby nie 3 gol z jego gapiostwa i karny był na 2:1, to zrobiłoby się ciekawiej. No i tu się wytłumaczyć chłopa nie da, bo 3 sekundy wcześniej, minął Messiego balansem, to co - myślał że ten jak w grze, znika?
Jak City się nim interesuje, to faktycznie pasuje do profilu wręczających prezenty w LM.

I na koniec - Barca ma sił i ambicji by grać dobrze na jedną połowę i 2 gole przewagi. To jest jakiś problem z mentalem i przygotowaniem fizycznym, ale i taktyką. Coś tu trzeba rewolucji, ale nie sądzę by zmienianie kafelków po jednym - piłkarzu, trenerze, cokolwiek pomogło. Trzeba zmienić trenera na gościa z charyzmą i jajami, który nie bnędzie myślał jak nie przegrać i się nie skompromitować, ale jak zagrać świetne mecze a wiedzy będzie miał więcej niż pasterz krów. Może Bielsa (zamorduje emerytów, ale co tam. Jak Messi chce coś zdobyć...)

xxBANGxx | 08.08.2020 23:54

DiffretAngle
Skoro Pirlo w Juventusie to może Xavi w Barcelonie? To by było ciekawe, nie powiem. :)

Maciejus_ManUtd | 08.08.2020 23:55

Komedia to jest z tego Melo.
Widzę go przez sezon i będziecie się chcieli go pozbyć.
Transfer roku.
Ten Paratici ciekawy staw ma al głowy do niego nie ma.

Jak to powiedział mój ziomeczek Mucha "żeby ryć, trzeba mieć co". Także niech odda co mu zostało.

Ermac | 09.08.2020 00:01

Wróciła szybsza gra piłką, pozostała wrażliwość w obronie, co z takim przeciwnikiem jak Bayern niestety nic dobrego nie wróży.

Messi jak zwykle niezastąpiony, to co zrobił przy tej bramce było nie samowite, podniósł się, zabrał co swoje, czyli piłkę i jeszcze przed uderzeniem delikatnie zamarkował ruch w prawo, robiąc sobie obrońcą przeciwnika to małe okienko do strzału. Zabrali mu bramkę, to sobie wypracował karnego hehe.
Po powrocie bardzo dobra forma de Jonga, cholernie mi się dzisiaj Holender podobał.

@xxBANGxx
"Ps. Arthur Melo został wyproszony ze stadionu, lol. To jest komedia."

Arthur Melo najpierw został wyproszony z drużyny, wyprosił go Arthur Melo.

Joker | 09.08.2020 00:05

Solidny mecz Barcy, przynajmniej mądrze taktycznie to rozegrali. Dało się to oglądać :) choć trochę za bardzo oddawali inicjatywę Napoli, z drugiej strony niewiele ze strony gości wyniknęło z tej pozornej przewagi, w każdym razie ter Stegen cudów dokonywać nie musiał. Na pewno na duży plus para Pique-Langlet, pomijając błąd w pierwszej akcji meczu.

Messi super mecz do momentu aż mu Koulibaly nie sprzedał kopa, potem Leo już raczej sobie dreptał, Suarez fajny mecz, mocno Luis popracował, dodał trochę jakości i był na pewno groźny i widoczny (w przeciwieństwie do Griza, który był bo był, nie wiem czemu Fati nawet kwadransa nie dostał). Bardzo poprawnie Roberto, facet potrafi wypełnić solidnie niemal każde zadanie na boisku i to jest jego ogromny atut, podobał mi się de Jong, jeden z jaśniejszych punktów Barcy, dobrze mu ta przerwa zrobiła, Rakitic fajnie zaczął, ale potem było coraz słabiej.

Nieuznany gol Leo to lekki żart. Nie wiem gdzie oni tam te rękę zobaczyli, chyba mają monitory po 100 cali, bo ja na swoim TV żadnej ręki nie widziałem. Za to widziałem jak w drugiej połowie jakimś zapaśniczym chwytem Suarez został sprowadzony do parteru w polu karnym przez bodaj Manolasa, ale jakimś dziwnym trafem panowie z VAR tu nic nie widzieli.

Yahiko | 09.08.2020 00:07

Jak dla mnie ten ręka Messiego bardzo naciągana. Nawet jak dotknął to nie intencjonalnie i nie miało to wpływu na tor piłki. Na nagraniu nawet nie widać żeby żeby jej dotknął.

funjuve | 09.08.2020 00:14

Gratuluję Barcelonie awansu, piłkarze Barcy zagrali dziś świetnie. Oglądałem mecz z Napoli i Barca nie dała dziś żadnych szans klubowi z Neapolu.
Mam przyjaciela, który jest akurat kibicem Barcelony. Nie kłócimy się, lecz świetnie naprawdę się dogadujemy. On szanuje mój klub, a ja szanuję jego ulubioną drużynę. Pogratulowałem mu oczywiście awansu, bo Barca stanęła na wysokości zadania, nie tak jak Juventus wczoraj.
Zresztą nasze kluby, czyli Barca i Juve to akurat bardzo dobrze się dogadują i dobrze ze sobą żyją. Przecież niedawno dogadaliśmy się i zrobiliśmy nawet wymianę piłkarzy (Arthur  Pjanić).
Jeszcze raz gratulacje dla kibiców Barcy.

Konradosmen | 09.08.2020 00:17

lekko poszło Messi pokazał swoj kunszt , praktycznie sam wygrał mecz /
to powinien być finał Barca- Bayern a tak to zagrają ze soba w ćwierć finale

funjuve | 09.08.2020 00:18

xxBANGxx

Mój przyjaciel, który jest kibicem Barcelony można powiedzieć, że on modli się o to, żeby Xavi został trenerem jego klubu. Pogratulował nam , że zmieniliśmy trenera, a sam też już nie chce widzieć Settiena, tylko chce Xaviego.

DiffretAngle | 09.08.2020 00:26

Trochę się nie liczy, bo my już mamy doświadczenie z opierzaniem nowicjuszy trenerskich - vide Guardiola :)

d3mentor | 09.08.2020 00:27

Spodziewałem się, że Napoli bardziej się w tym rewanżu postawi. Tymczasem Barca poradziła sobie z nimi całkiem gładko. No cóż, indywidualności, w tym przypadku głównie jeden Pan Piłkarz nie pierwszy już raz zrobił robotę, a ten de Jong to by miał pierwszy plac w każdej drużynie Serie A, z marszu. Niesamowity jest ten młody chłopak.

P.S. Co za dzban z tego Melo, po co on w ogóle chciał wejść na stadion, skoro odwrócił się do kolegów z drużyny plecami. Tam musi być jakiś poważny problem mentalny, bo ze zdrowym rozsądkiem to nie ma nic wspólnego.

DiffretAngle | 09.08.2020 00:32

Powtórzę odnośnie ręki. Jeśli chociaż po ćwierci milimetra ręki Messiego się prześliznęła, może widać było na slo-mo które mieli sędziowie, to nie ma żadnych interpretacji sędziowskich. Od dwóch sezonów bodaj, w ataku otarcie się o rękę, automatycznie oznacza odgwizdanie ręki napastnika właśnie.
Jak wspomniałem przepis niemądry,m w zamyśle pewnie miał być testem jak sprawdzi się wyeliminowanie etapu interpretacji przez sędziów, ale się nie sprawa. Także w kształcie obecnych przepisów, decyzja poprawna.

Jedyne do odgwizdania ewentualnego to faul na Suarezie, ale Urugwajczyk fikołkami przy każdym kontakcie tak znieczula sędziów, że sam na tym cierpi kiedy jakieś podstawy do odgwizdania karnego są i w przypadku innych piłkarzy pewnie sędzia by się zastanowił.
Gdyby tak zatrzymany był Messi, to pewnie faul byłby gwizdnięty, bo Messi reputacji nurka nie ma, a wręcz przeciwnie.

DiffretAngle | 09.08.2020 00:36

Co do Melo, to jeśli prawdą jest, że on przed tą akcją z wymianą z Juve miał solidny plan profesjonalizacji, wynajął kucharza, dietetyka, trenera osobistego. Pracował nad kondycją, szybkością, poważnie zajał się dochodzeniem do zdrowia, to faktycznie świadczyłoby że takie pokłady sportowej ambicji ma.
Jeśli w takim wypadku, Barca zrobiła finansowy deal, bez jego szczególnej zgody, to tę ambicję mogło podrażnić.
Wtedy Juve może na tym akurat zyskać.

PLGero | 09.08.2020 00:41

Barca wiadomo, że ogólnie lepsza, ale też szczęście dopisywało, bo ta akcja Messiego, gdzie potyka się o własne nogi i piłka przypadkowo odbija się od obrońców i wraca z powrotem do niego i to wszystko w polu karnym.

Dla tych co narzekają na TVP, w Eleven nie wiele lepsi :( Cytuję komentatorów "Piłka musnęła co prawda rękę Messiego, ale szkoda by było tak pięknej bramki" :)
Co tam ręka Messiego, przecież on jest najlepszym zawodnikiem świata, po prostu mu się należy xD

DiffretAngle | 09.08.2020 00:47

PLGero no tak, parę szpileczek jest. Ogarnij co oglądałeś, bo na eleven to dziś żadnego meczu z Messi m nie było.

nadgnity | 09.08.2020 00:49

Ten mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze że Gattuso rozstał się z Milanem. Barcelona wcale taka mocarna nie jest i była do ogrania. Napoli przegrywając dwoma golami podaje sobie spokojnie piłkę jakby conajmniej remisowali. Troszkę przycisnęli w 90. minucie ale, na litość boską, nie mając nic do stracenia powinni gryźć ziemię i starać się odrabiać straty od razu po stracie trzeciego gola. A tu żadnej reakcji, brak szybkości, zdecydowania, momentami miałem wrażenie, że im nie zależy. Bardzo jestem rozczarowany.

FCHollywood | 09.08.2020 01:17

Przy pierwszym golu faul strzelca bramki. W 40 minucie Messi turlał się jak Neymar na MŚ...

A Miliko powinien grać od pierwszej minuty.

dalmare | 09.08.2020 01:31

Nie tym razem- trzeba wkręcającego się w pk napastnika z nieomylnym wykończeniem (tak zdobył swego 2-0 Messi). Może będzie takim Osimhen.

Napoli gra stylem Barcelony, wciąż atakując mieli większe posiadanie i równe posiadanie i liczbę podań (dane nadawcy tv).
Komu i czemu zawdzięczają taką grę? imo zaciągowi Beniteza (czasie, zatrzymaj się dla Callejona i Mertensa), i metodzie Sarriego.
Gattuso: bezbłędna tego kontynaucja; zdumiewające wyczucie i umiejętność początkującego trenera. Jego atutem wielka kompatybilność z graczami i środowiskiem (czym jest brak takowej pokazał mający pozornie wszystko Ancelotti).

Czy były w meczu momenty kluczowe w których mógł potoczyć się inaczej? imo tak:
2' słupek Mertensa, powinno być 0-1, z pewnością mocny początek był planem Gattuso;
10' Rożny, 1-0 po (ułaskawionym niesłusznie przez Var) faulu Lengleta na Demme, kt upada na Koulibaly'ego, w ten sposób Lenglet oczyszcza pozycję i pokonuje Ospinę głową;
23' 2-0, Messi pokazuje jak należy wdzierać się w pk: naśladownictwo wskazane lecz w kadrze Napoli brak (jeszcze) napastnika umiejącego tak wykończyć pod presją;
45+ karny sprowokowany Messi/Koulibaly >Suarez 3-0.
Gdy przy stanie 3-0 w 2,połowie Barcelona niczego nie musi, a rozgrywania Insigne/ Mertens/ Callejon, choć efektowne, nie przebijają się przez obronę- może należy już zmieniać taktykę na Politano/ Lozano/ Milik?
Dzieje się to póżno, teraz tworzą Politano i DiLorenzo: Milik anulowany gol ze spalonego, 85' słupek Lozano, 90+ zblokowany strzal z bliska DiLorenzo...
Piękna gra, brak odpowiedniego napastnika, trochę goryczy, zdobyte doświadczenie, czas uciekający dla kilku z nich decydujących o stylu.

LM10FCB | 09.08.2020 01:32

No i  zagrali fajna pilke  cieszy wygrana

PLGero | 09.08.2020 02:04

DiffretAngle , moja pomyłka w kanale, oczywiście chodziło o Polsat Premium

DiffretAngle | 09.08.2020 02:43

dalmare |
jeśli jesteś tak pewna nieprawidłowości bramki Lengleta, jakże Ci mógł umknąć karny na Suarezie?
Zepsułby narrację?

CiasnyWiesiek | 09.08.2020 07:13

Karzeł jak zwykle okazał się prostakiem. Przyjmuje piłkę ręką, strzela bramę i jest Var. A on się uśmiecha do sędziego i pokazuje że nie było ręki. Karzeł wie że mają nagrane ale i tak idzie w zaparte. Nie cierpię takich oszustów w piłce.

Luciferrrroo | 09.08.2020 08:47

Niezły VAR. Lenget fauluje ewidentnie i brak reakcji. Ręka Messiego ktorej trzeba szukać chyba pod mikroskopem i na koniec faul Messiego na Koulibalym za który Barca dostaje karnego. Przecież to K2 był w posiadaniu piłki i ja kopał, a Messi bez dotknięcia piłki wszedł i zablokował mu ten strzał. Od kiedy można blokować zamachnietą nogę, wstawiając swoją miedzy piłkę?

TteamWand | 09.08.2020 09:11

Up
Słabe ogniwo demokracji...

Co do meczu to W pełni podzielam opinie DA co do trenera, zmian i taktyki.
Kupa w majtach tak wielka że przysłanie wszystko. Gol z przypadku na 3:2 I mielibyśmy powtórkę z rozrywki tylko tym razem nie jako oddzielny mecz A druga połowa.

Tą indolencja gdy przeciwnik stawia zmianami wszystko na jedną kartę A my zaczynamy festiwal niedokładności.
Całe MSG od 70min to już oddychalo rękawami.
Jest Puig jest Fati którzy na podmeczonego rywala który się otworzył i zostawia mnóstwo miejsca w środku byli by idealni ale po co. Lepiej zostawić tych co są i złożyć ręce do modlitwy.

Wraca Vidal i Busi, może Dembele.
Z Niemcami daje nam 33% szans.

Lukaku9 | 09.08.2020 09:26

Czy ja się mylę, czy już tylko Inter został w pucharach?

bartekm123 | 09.08.2020 10:26

@up ^    jest jeszcze Atalanta

Fan_Tulipan | 09.08.2020 10:30

@Lukaku9
Mylisz się. Inter jako jedyny z włoskich drużyn w prawdziwych pucharach (Liga Mistrzów) jako pierwszy przestał grać.
Jest jeszcze Atalanta Bergamo (jeżeli chodziło Ci o ekipy z Italii).

ewmar12 | 09.08.2020 10:48

to co zrobil messi w tym meczu to szok i jescze ten oddany karny (kolejny) suarezowi

Fan_Tulipan | 09.08.2020 10:51

Dalej gra zespół lepszy i na tym można w sumie poprzestać.
Odpaść z Barceloną (nawet najsłabszą od lat) to żadna ujma biorąc pod uwagę, że w dwumeczu Neapol zaprezentował się przyzwoicie i miał momenty (szkoda zwłaszcza pierwszego meczu i straconej bramki). Momenty to za mało aby przechodzić rundy w tych rozgrywkach eliminując dobrych rywali.
Przypomnę tylko, że to była pierwsza porażka Napoli w tej edycji LM ale jakże kluczowa.

Więcej emocji byłoby pewnie GDYBY wpadł strzał (słupek) Mertensa na początku spotkania. Barcelona goniąca wynik i Napoli czyhające na kontry..., a i kondycyjnie Barcelonie byłoby trudniej gonić wynik niż spokojnie bronić zaliczki. Ale to jest nic nie znaczące GDYBY.

Chętnie zobaczyłbym Napoli na tym etapie w dwumeczu z Valencią lub Lyonem tj. rywalami innych włoskich drużyn.

@Honolus
jeżeli jesteś wielbicielem talentu polskiego snajpera to poczytaj sobie włoskie portale (i komentarze pod nimi) i oceny ostatnich poczynań Twojego idola. Wyrok zapadł. Ja nie muszę nic pisać i dodawać.

hablador | 09.08.2020 10:56

Barca wyglądała solidnie na tle chyba jednak bardzo przeciętnego rywala. Solidnie i nic więcej.

Te bramki były jakieś specyficzne.
Dlaczego nie odgwizdano faulu Lengleta? Nie wiem.
Obrona,która daje się objechać genialnemu Messiemu na leżąco.
Gapkowaty Koulibaly, który zachował się po amatorsku.

Oczywiście, że żyje się z błędów rywala, ale absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby będący w szczytowej formie Bayern, robił Barcy podobne prezenty. Co więcej Niemcy pewnie tak Barcę docisną, że spodziewam się desperackiej momentami defensywy.

Widzę, że Barca rzeźbi indywidualnościami, wypracowywanie akcji zespołowo przychodzi z wielkim trudem.Żaden gol nie padł po składnej akcji.

Setien nie chce rozwijać młodych, dał nieco szans w sezonie Puigowi i Fatiemu, ale uważa, że nie zasługują na lichy kwadransik przy wyniku 3:1. Czyli co przez 6 miesięcy nie nabrał do nich zaufania? Jaki wysłał im sygnał?

Jak nie z Monachium to z City (raczej niż Lyonem), gdzieś ta improwizacja się wysypie.

Ale wieczór na plus, momenty były i przynajmniej dzisiaj chodzę zadowolony, ale z kiepskimi perspektywami w głowie.

hablador | 09.08.2020 11:00

PS. Było jedno ujęcie gdzie ręka Leo była ewidentna - decyzja sędziego poprawna

dalmare | 09.08.2020 12:48

"| 09.08.2020 08:47 ...Lenget fauluje ewidentnie i brak reakcji..."-
-  Napoli przegrało nie przez sędziowanie lecz ponieważ popełnili błędy grając z Barceloną. Niemniej gol Lengleta odblokował Barcelonę.

"| 09.08.2020 00:07 ...Jak dla mnie ...ręka Messiego bardzo naciągana..."-
-  W ataku każda ręka powoduje anulowanie zdobytego gola. Ostatnio objaśniono przy anulowaniu gola w Genoa-Napoli, że gracz nie dostał kartki gdyż ręka (czubki palców za plecami) była niekaralna i niewidoczna na żywo.

"| 08.08.2020 23:17 ...Milik w 10 minut pokazał więcej niż Mertens przez cały mecz..."-
-  Mertens: słupek, wywalczony karny 3-1, 3 kluczowe podania, konstrukcja ataku.
Milik: 1 strzał, 4 kontakty z piłką. Scharakteryzowany w lipcu przez corriere dello sport jako dąb wrośnięty w ziemię.

karizmatik | 11.08.2020 03:42

@Hanolus

Ale żeś wypalił z tym Milikiem... Dries poza strzałem w słupek w pierwszych minutach (powinien lepiej przymierzyć, ale piłka wyraźnie zeszła...) szarpał i wywalczył karnego, który dał nadzieję Napoli. Przy stanie 3:0 ten twój Milik byłby tylko widzem pogromu.