REKLAMA
REKLAMA

Belotti i Piątek na liście życzeń Fiorentiny?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Corriere dello Sport  |  06.08.2020 14:37
Belotti i Piątek na liście życzeń Fiorentiny?

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że szkoleniowiec ACF Fiorentiny chce mieć w zespole nowego napastnika. Corriere dello Sport podaje, że głównymi celami klubu z Toskanii są Krzysztof Piątek z Herthy BSC i Andrea Belotti z Torino FC.

Napastnik Byków od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Violi. W każdym razie kłopotem w przypadku reprezentanta Włoch może być suma odstępnego. Torino oczekuje 50 milionów euro za Belottiego, co sprawia, że sternicy Violi muszę mieć przygotowany plan awaryjny.

Polak planem B?


W związku z powyższym włoski dziennik sportowy sugeruje, że Fiorentina może zarzucić się na reprezentanta Polski w osobie Piątka. Co prawda były zawodnik AC Milanu zmienił klub zaledwie kilka miesięcy temu, ale kolejny transfer z udziałem piłkarza nie jest wykluczony.

Zwolennikiem pozyskania napastnika Starej Damy ma być szkoleniowiec Violi Giuseppe Iachini, który miał już podobne wyrazić chęć posiadania Piątka w swojej drużynie przed władzami Fiorentiny.

Trener Violi zwolennikiem talentu Piątka


Rynkowa wartość polskiego zawodnika szacowana jest na nieco ponad 20 milionów euro. Piątek ma kontrakt ważny z Herthą do końca czerwca 2025 roku. 25-latek w koszulce berlińskiej ekipy wystąpił łącznie w 16 meczach, notując w nich pięć trafień i jedną asystę.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Fan_Tulipan | 06.08.2020 15:09

Na miejscu Fiorentiny w stronę Piątka nawet bym nie spoglądał.
Natomiast zamiast Belottiego za te około 50 mln. € Viola powinna spróbować złożyć Napoli ofertę +/- 30 mln. € za Milika.
Problem pewnie byłby z kontraktem indywidualnym.

xxBANGxx | 06.08.2020 15:26

Ja już od dawna uważam, że dla Milika odpowiednim klubem byłaby choćby właśnie taka Fiorentina, ale ten transfer jest raczej niemożliwy do zrealizowania. Natomiast Belotti powinien trafić do lepszego klubu niż Fiorentina, bo to jest kawał napastnika i chyba to już najwyższy czas, aby się ruszyć z Turynu.

Joker | 06.08.2020 17:37

To Milik patałach, ale od Piątka i Belotti'ego lepszy? Dobrze wiedzieć :)

Fan_Tulipan | 06.08.2020 18:10

Od Piątka lepszy, od Belottiego nie.
Z uwagi, że jest na wylocie to może okazać się sporo tańszą i młodszą opcją.

grzesiu777 | 07.08.2020 00:40

Stara Dama to przydomek Juventusu a nie Torino FC, pozdrawiam.

ACFKrzysiek74 | 07.08.2020 07:21

Jeszzce rozmawiamy z Mandzukiciem choć chyb akontrakt indywidualny nie jest sprawą do przeskoczenia.Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Chorwata na Artemio Franchi jest Franck Ribery.
Stara Dama jak kolega pisał powyżęj to Juve nie Torino...pozdrawiam redaktorów tego portalu XD jak to pisze mój 9-letni synseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy