REKLAMA
REKLAMA

Borussia odpowiada na krytykę ze strony Hoenessa

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  03.08.2020 17:29
Borussia odpowiada na krytykę ze strony Hoenessa

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc, odpowiedział na krytykę polityki transferowej jego klubu, na którą pozwolił sobie honorowy prezydent Bayernu Monachium Uli Hoeness. Można było się tego spodziewać, bowiem wywiad, udzielony przez byłego szefa bawarskiego klubu, odbił się szerokim echem w niemieckich mediach.

Hoeness zapewne zdawał sobie sprawę, że jego słowa trafią do przedstawicieli Borussii Dortmund, którzy teraz nie omieszkali ich skomentować. Na reakcję nie trzeba było długo czekać, bowiem już w poniedziałek głos w tej sprawie zabrał Michael Zorc.

- Uważam, że te stwierdzenia są dość aroganckie, a niektóre przekazane informacje są de facto fałszywe - powiedział Zorc, poproszony o komentarz ze strony Kickera. - Jeśli co sezon masz 250 milionów euro więcej w kieszeni, możesz śmierdzieć z pełnymi portkami - skomentował dosadnie słowa Hoenessa.

Hoeness krytykuje politykę Borussii


Uli Hoeness, w wywiadzie udzielonym FAZ, bardzo krytycznie wypowiedział się na temat polityki Borussii Dortmund w kwestii transferów młodych zawodników.

- Jeżeli Borussia kupuje bardzo utalentowanego zawodnika i ten gra dobrze, to kilka miesięcy później usłyszy z samego klubu lub z zewnątrz, że w końcu stanie się przedmiotem sprzedaży. Jak zawodnik ma wchłonąć DNA klubu, skoro czuje, że zostanie wystawiony na sprzedaż ?- powiedział Hoeness.

Hoeness odniósł się w ten sposób do sfinalizowanych przez Borussię Dortmund transferów dwóch utalentowanych Anglików, Jadona Sancho i Jude'a Bellinghama. Pierwszy trafił do Dortmundu trzy lata temu z Manchesteru City, a drugi dołączył do zespołu kilka tygodni temu z Birmingham City. Jednym i drugim zawodnikiem interesował się również Bayern Monachium, ale to Borussia przekonała ich do siebie, mimo atrakcyjniejszych propozycji ze strony Bawarczyków.

Man Utd negocjuje transfer Sanchez


Sancho, który do Borussii Dortmund trafił za niespełna osiem milionów euro, jest obecnie mocno łączony z Manchesterem United. Czerwone Diabły są zdeterminowane do sprowadzenia do siebie utalentowanego 20-latka i prowadzą w tej sprawie zaawansowane negocjacje z niemieckim klubem. Borussia jest gotowa na sprzedaż swojego piłkarza, pod warunkiem utrzymania za niego 120 milionów euro. Według ostatnich doniesień, klub z Signal Iduna Park jet skłonny rozbić opłatę transferową na raty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

24.10 12:52