REKLAMA
REKLAMA

Pioli: Szóste miejsce za rok nikogo nie zadowoli

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  02.08.2020 18:06
Pioli: Szóste miejsce za rok nikogo nie zadowoli

Stefano Pioli  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Trener Milanu Stefano Pioli ma nadzieję, że prowadzona przez niego drużyna w przyszłym sezonie nadal będzie podążać w tym samym kierunku. Rossoneri mają za sobą świetną drugą część rozgrywek, która pozwoliła im zakończyć rywalizację na szóstym miejscu w tabeli i uzyskać prawo do występów w europejskich pucharach.

Milan imponował formą przede wszystkim od momentu wznowienia rozgrywek, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rossoneri odnieśli w tym czasie dziesięć zwycięstw i zanotowali trzy remisy.

- To bardzo pozytywny wynik. Wierzymy, że następny sezon możemy rozpocząć z taką samą mentalnością, a także wiarą, że się rozwinęliśmy. Od stycznia zrobiliśmy ogromny skok do przodu. Nie tylko przybycie Zlatana Ibrahimovicia, ale również Simona Kjaera podniosło poziom drużyny - mówił szkoleniowiec Milanu.

- Teraz musimy skonsolidować to, co zrobiliśmy i skupić się na poprawie. Nie sądzę, żebyśmy mogli być zadowoleni z ukończenia przyszłego sezonu na szóstym miejscu w tabeli - powiedział Pioli.

- Musimy iść do przodu, nadal potrzebujemy 22 zawodników pierwszego wyboru, bo nie możemy mieć pomocy składającej się tylko z dwóch osób. Na ławce musimy mieć dostępne alternatywy - dodał szkoleniowiec AC Milan.

Nowy kontrakt Pioliego


Świetna postawa drużyny pod wodzą Stefano Pioliego przekonała również władze klubu do przedłużenia z nim kontraktu. Szkoleniowiec przez kilka miesięcy pracował pod dużą presją, bowiem z objęciem posady trenera oraz dyrektora Milanu łączony był Niemiec Ralf Rangnick. Władze Rossonerich ostatecznie zrezygnowały jednak z takiego rozwiązania i zaufały obecnemu szkoleniowcowi, który otrzymał misję poprowadzenia drużyny również w kolejnym sezonie
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

3razyzrzedu | 03.08.2020 04:40

Daje Ci max listopad i polecisz

Fan_SerieA | 03.08.2020 08:37

A 5 miejsce?

Kokodzambo | 03.08.2020 11:32

Konkurencja jest duża, a obecnie Milan stoi w miejscu.

Pjoter | 04.08.2020 05:08

@Kokodzambo
Milan stoi w miejscu? Śledzisz ostatnio wyniki Serie A? ;) Milan zaliczył ostatnio największy skok jakościowy od wielu lat. Drużyna zaczęła punktować. Kilka transferów okazało się być dobrymi decyzjami. Czy to zwiastun sukcesów w nadchodzącej kampanii? nie wiem. Trudno mi się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że Milan stoi w miejscu.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy