Pewne zwycięstwo Milanu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  01.08.2020 22:38

Zlatan Ibrahimović  |  fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Kolejne zwycięstwo na swoje konto zapisał w meczu ostatniej kolejki Serie A sezonu 2019/20 AC Milan. Podopieczni Stefano Pioliego, pewnie 3:0 pokonali u siebie Cagliari Calcio.

Rossoneri na prowadzenie wyszli już w 11. minucie. Wówczas z lewej strony pola karnego na bramkę rywali uderzał Rafael Leao, ale trafił w słupek. Piłka odbiła się jednak jeszcze niefortunnie od nóg Ragnara Klavana i wylądowała w siatce gości.

Milan świetną okazję do zdobycia drugiego gola miał w 43. minucie. Wówczas prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Cagliari. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Zlatan Ibrahimović, którego uderzenie wybronił Alessio Cragno.

Dziesięć minut po przerwie Szwed zrehabilitował się. Otrzymał w polu karnym podaniu od Samu Castillejo, a następnie potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Rossoneri nie zamierzali na tym poprzestawać i dwie minut później zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Castillejo, który wykorzystał podanie Giacomo Bonaventury.

Wynik 3:0 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Komentarze | 9 komentarzy

NewMaldini | 01.08.2020 22:51

Kapitalna gra. Szkoda kontuzji Leao, bo świetnie się prezentował w tym meczu.

ACMichal83 | 01.08.2020 22:54

Mistrz lockdownu :) Milan w takiej formie i przy zakupie 2-3 piłkarzy będzie nie do zatrzymania w nastepnym sezonie.

berlak92 | 01.08.2020 23:10

Co do meczu... Nie ma o czym mówić... Gigio bez okazji do interwencji... Po pierwszym gwizdku zastanawiałem się ile bramek Milan strzeli. Jedynie żal mi kibiców Juve. Ktoś spyta czemu... Przegrali poprzedni mecz z słabą drużyną. Są najlepszą drużyną dekady. Nie podlega dyskusji. Ale... Ale sari ciągnie ich w dół. Co do Milanu to grają tak iż passa Interu (pod jego wodzą) już by się skończyła. Tutaj jest efekt Zlatana. Jeżeli działacze nie przedłużą kontraktu to będzie śmiech.

RaulMadrid | 02.08.2020 00:01

Ostatnie 12 kolejek Rossonerich to 9 zwycięstw i 3 remisy, brak porażki! Wygrane z takimi rywalami jak Juventus (4-2), Lazio (3-0), Roma (2-0), trzy remisy z Atalanta, Napoli i SPAL... kiepsko z tyłu trochę bo tylko 3 czyste konto, ale z przodu już w tych 12 kolejkach było mega bo padło, aż 35 bramek!

Zlatan 39 lat na karku, a w Serie A rozegrał 18 meczów i pyknął 10 bramek oraz dołożył 5 asyst... Rebić niespełna 1400 minut, a 11 bramek i 3 asysty... Niech Ibra sezon jeszcze tutaj zabawy, i Rebicia należy koniecznie wykupić.

Rebić - Ibrahimović - ?
Calhanoglu
Kessie - Bennacer
Theo - Romagnoli - ? - ?
Donnarumma

Moim zdaniem transfery prawego i środkowego obrońcy, jak i prawego skrzydłowego jest konieczna jeśli Milan chce w przyszłym sezonie powalczyć we Włoszech na poważnie.

NewMaldini | 02.08.2020 00:43

@up

W środku mamy Kjaera, który wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek przydałby się doświadczony, klasowy obrońca do rotacji. (Silva? :)) Prawoskrzydłowy ok. Wpychanie prawego obrońcy moim zdaniem trochę na siłę. Mamy dwóch równorzędnych młodych prawych, którzy ostatnio notowali progres. Calabria wyglądał ostatnio fantastycznie.
Moim zdaniem koniecznie musi przyjść CM / CDM, bo w razie absencji Bennacera lub Kessiego nie ma kto za nich grać.
Ponadto przydałaby się dziewiątka do ogrywania. Zlatan to nadczłowiek, ale podczas kolejnego sezonu młodszy nie będzie. Przyda się ktoś, kogo wykreujemy na następcę Szweda. (Jović?)

Pjoter | 02.08.2020 00:52

RaulMadrid, dobra diagnoza potrzeb transferowych. Uwzględnia ona jednak tylko budowanie pierwszej jedenastki. Moim zdaniem równie paląca jest potrzeba kupienia defensywnego pomocnika do rotacji z Kessie i Bannacerem. Zwłaszcza, że ten drugi łapie kartki jak szalony. Powrot Bakayoko zrobiłby tu robotę, ale może być poza zasięgiem finansowym. Do tego przydałby się młody, zdolny zmiennik dla Ibry, bo ten ma już swoje lata. Może nie być w stabie grać całych spotkań lub złapać kontuzję. Poza tym po nadchodzącym sezonie odejdzie pewnie z Milanu, więc warto by było wprowadzić kogoś nowego już od poczatku najbliższych rozgrywek.

JuveLegia | 02.08.2020 01:03

Duże brawa dla Milanu, za to co pokazali po przerwie na COVID.
Liczę na to, że się wzmocnią i wrócą na podium.
Wolałbym, żeby Tonali dołączył do nich, niż do Interu, gdzie środek jest już upchany.

MateuszDabrowsk | 02.08.2020 08:57

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o ten sezon. Z jednej strony kapitalna postawa po przerwie spowodowanej pandemia, a z drugiej dopiero 6 miejsce.
Boję się, iż nowy sezon to będzie zupełnie inne rozdanie i tak dobrze fizycznie w porównaniu z innymi już nie będziemy wyglądać. Dojdą puchary w których jako jedyni z czołówki nie graliśmy.
Ale z drugiej strony ostro się napaliłem na 3-4 miejsce w przyszłym sezonie. No jak po takiej końcówce nie być optymistą? Parę transferów i wracamy na salony!

FCHollywood | 02.08.2020 15:42

Zlatan 10 bramek, to chyba jakiś rekord jest.