REKLAMA
REKLAMA

Pirlo: Miałem oferty z Serie A i Premier League

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  31.07.2020 18:45
Pirlo: Miałem oferty z Serie A i Premier League

Andrea Pirlo  |  fot. Getty Images

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Nowy trener drużyny Juventusu do lat 23, Andrea Pirlo, przyznał, że miał również oferty z klubów Serie A i Premier League. - To najlepsze miejsce na początek - powiedział po przyjęciu propozycji Starej Damy.

- Jestem dumny, że mogę rozpocząć trenerską karierę i mam nadzieję przeżyć niektóre z emocji, które towarzyszyły mi jako zawodnikowi - powiedział 41-latek podczas piątkowej konferencji prasowej. - Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy, ponieważ lata spędzone z dala od boiska, od czasu zakończenia kariery uświadomiły mi, że jest to droga, którą chcę podążać. Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem do Juventusu - kontynuował.

Pirlo: Juventus najlepszy na start


Choć Pirlo nie ma doświadczenia trenerskiego, nie mógł narzekać na propozycje pracy. - Otrzymałem też oferty z klubów Serie A i Premier League, ale uznałem, że Juventus jest najlepszym miejscem na początek - kontynuował były piłkarz Juventusu, który w turyńskim zespole występował w latach 2011-2015.

- Uczyłem się od kiedy przestałem grać. Byłem bardzo ciekawy i chętny do nauki, więc pochłonęło mnie to w stu procentach. W trakcie swojej kariery miałem wielu trenerów i wszyscy coś mi dali, od Carlo Ancelottiego po Marcello Lippiego i Massimiliano Allegriego - mówił Pirlo.

- Każdy trener musi jednak podążać swoją własną drogę. W mojej głowie jest specyficzny sposób gry i zawsze zmierzam do zwycięstwa. Nienawidziłem pewnych rzeczy jako zawodnik i nigdy więcej nie chciałem ich widzieć. Problemem nie są systemy gry, a praca z zawodnikami o danej charakterystyce - dodał nowy trener drugiego zespołu Juventusu.

Współpraca z Sarrim


- Chciałbym grać w dzisiejszym Juventusie. Lubię styl gry preferowany przez Sarriego, w którym rozgrywający jest często przy piłce. Naprawdę dobrze bym się bawił. Na pewno spróbuję nawiązać kontakt z Sarrim, aby pomóc tym młodym zawodnikom w rozwoju i wejściu do drużyny seniorów - dodał Pirlo.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

Posesivo | 31.07.2020 19:24

Tyle lat w Milanie,tyle sukcesów,a on z tego co wynika bardziej z nami się identyfikuje. Nieźle

AdrianoJuve | 31.07.2020 20:51

Myślę, że bardziej przemawia możliwość rozwoju. Milan nie ma zespołu u23, dodatkowo już kilku byłych graczy mocno się sparzyło na trenowaniu Rossonerich, także Pirlo wybrał opcję Juventusu, która jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Przy dobrych wynikach z drużyną u23 na pewno liczy na szanse w pierwszej drużynie.

Kokodzambo | 31.07.2020 22:22

Spokój, brak presji, duże zasoby i znane otoczenie. Myślę, że Andrea podjął dobrą decyzję i trzymam za niego kciuki.

FatCat | 31.07.2020 23:05

może z tej mąki będzie jakiś chleb

Ureh | 31.07.2020 23:20

Pirlo po karierze mieszkał w Turynie, więc nie wiem czy to aż tak dziwne, że bliżej mu do Juve niż Milanu. Zawsze te najświeższe relacje są w użytku, nie mówiąc już o tym, że w obecnym Milanie większość ludzi ze struktur, to są dla niego osoby obce, lub dalekie. 4 lata jakie spędził w Juve, to wcale nie tak mało, biorąc pod uwagę, że były później niż te u Rossonerich.

Ketzer | 01.08.2020 07:34

Włosi to pizza, espresso, hymn, rodzina i mamma mia. Czy to nie naturalny wybór łączyć się z rodzinna firma jaka.jesy Juve prowadzone od pokoleń przez jedną rodzinę czy z chińczykami ??seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy